کد خبر: 11288

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت مطالبات معوقه بازنشستگان تا پایان اردیبهشت جاری خبر داد.

اسدالله عباسی امروز در جمع مدیران و مسئولان این شهرستان از پرداخت مطالبات بازنشستگان تا پایان اردیبهشت جاری خبر داد.

وی اظهار کرد: مطالبات بازنشستگان از سال ۱۳۷۹ باقی مانده که سال گذشته دو هزار و ۵۰۰ میلیون تومان به صورت سهام واگذار شد و تا پایان اردیبهشت امسال نیز مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان به حساب بازنشستگان واریز می شود.

نماینده ویژه رئیس جمهور در گیلان با بیان اینکه پرداخت معوقات چایکاران نیز از جیب دولت بوده است، افزود: اگر چه چای خشک این منطقه توانایی تامین نیاز کشور و حتی صادرات را دارد اما دست هایی در منطقه نگذاشته اند که این سرمایه ملی رشد پیدا کند.

وی رشد سریع جمعیتی در لاهیجان را غیر قابل پیش بینی خواند و تصریح کرد: تصویب فرمانداری ویژه در لاهیجان نیز در جلسه امروز هیئت دولت پیگیری می شود.

عباسی، لاهیجان را منطقه ای با ظرفیت اقتصادی بالا دانست و تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی در لاهیجان تصویب شده که می تواند در کنار منطقه نفتی خزر رودسر، انزلی و آستارا اقتصاد گیلان را شکوفا کند.

وی یکی از نیازهای تولید در این منطقه را فرآورده های کشاورزی عنوان کرد و افزود: منطقه ویژه صنعتی در این منطقه با جذب سرمایه گذاران در قالب شرکت های تعاونی محقق می شود.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه در بخش فرآورده های کشاورزی جای کار بیشتر وجود دارد، خاطرنشان کرد: نباید مشکل زیست محیطی برای منطقه ایجاد شود.

وی ادامه داد: در دور چهارم سفرهای استانی گیلان به جمع بندی مصوبات سفرهای دور نخست و دوم پرداخته می شود.

عباسی افزود: در گذشته مسائل راه و راه آهن در گیلان دچار مشکل بود و اکنون ۱۱ کیلومتر آزاد راه رشت قزوین در رودبار باقی مانده که در مقدمات برای اجرایی شدن آن در حال انجام است. کارخانه سیمان دیلمان که از مسیر منطقه گردشگری می گذرد باید از مسیر صنعتی جدا شود.

این مسئول، درباره مسکن روستایی و اهمیت آن برای دولت، عنوان کرد: اهمیت دادن به مقاوم سازی مسکن روستایی موجب جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر شده است.

نماینده ویژه دولت، توسعه علم و دانش در گیلان را مهم دانست و خاطرنشان کرد: توسعه فضاهای علمی دانشگاهی در دستور کار دولت قرار می گیرد زیرا گیلان از نظر منابع علمی انسانی بسیار سرآمد است.

وی در مورد ساخت مصلی لاهیجان، تصریح کرد: گرچه اعتبارات این بخش به صورت استانی است اما دولت تا حد امکان اعتباری را برای این بخش در نظر می گیرد.

عباسی از افزایش اعتبارات و وام های خودکفایی خبر داد و یادآور شد: شورای عالی کار برای حق مسکن کارگران تشکیل می شود و اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) برای رونق اشتغال و تولید افزایش می یابد.

وی از بیمه طلایی بازنشستگان تا پایان اردیبهشت جاری خبر داد.

ادامه اخبار