کد خبر: 12880

فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیری فردی که اقدام به احتکار ۲۶ تن روغن مایع خوراکی کرده بود، خبرداد و گفت: روغن ها به ارزش ۶۰۰ میلیارد ریال بود و فرد محتکر توسط مأموران پلیس آگاهی استان لرستان شناسایی و دستگیر شد.

سردار کاظم علیزاده در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی اقدام به احتکار مقادیری روغن مایع سرخ کردنی در سردخانه ای واقع در یکی از مناطق شهرستان خرم آباد کرده است، ماموران پلیس آگاهی بررسی موضوع و شناسایی محتکر وانبار موصوف را در دستورکار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران پس از انجام تحقیقات لازم و کسب اطمینان از درستی موضوع، با هماهنگی مقام قضایی به محل مورد نظر اعزام و محل را تحت بررسی قرار دادند که در بازرسی از محل شناسایی شده مقدار ۲۶ تن روغن مایع خوراکی به ارزش ۶۰۰ میلیارد ریال که در یک سردخانه احتکار شده بود کشف و متصدی مربوطه نیز دستگیر شد.

علیزاده با بیان اینکه متهم قصد داشت با توجه به نوسانات بازار روغن ها را پس از احتکار به قیمت بالا به بازار عرضه کند، خاطرنشان کرد: متهم تحویل تعزیرات حکومتی و روغن های احتکار شده تحویل نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان شدند.

وی با بیان اینکه پلیس در برخورد با محتکران و مخلان نظم اقتصادی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد، بیان کرد: مخلان و محتکران اقتصادی باید بدانند که احتکار و انبار کالاهای اساسی از نظر قانونی جرم بوده و مجازات سنگینی را در پی خواهد داشت.