کد خبر: 13487

«لبیک اللهم لک لبیک» گفتن های او برای همه آشناست؛هر چند ۵ سالی هست که خودش را بازنشسته کرده، اما تکبیرهای بلندش که مردم را همراه می کرد هنوز در خاطر صحن و سرای دانشگاه تهران باقی است؛ حالا چند روزی است که وزیر شعار در بستر بیماری است و دیگر صدای دوست داشتنی و خاطره انگیزش به گوش نمی رسد.

  به او می‎ گفتند وزیر شعار، من و خیلی از بچه‎ های هم نسل من فکر می‎ کردیم واقعا وزیر است؛ مثل وزیر نفت مثلاً و حتماً یک وزارتخانه‎ ای هم هست به اسم وزارت شعار، نمی‎ دانستیم که این لقب را حضرت امام خمینی (ره) به مزاح به او داده بود تا یک جورهایی قدرشناس تکبیر گفتن‎ های دلنشین او در نماز جمعه شود.

« محمود مرتضایی فر» همان کاسب خوش صدایی است که در همسایگی مسجد هدایت مغازه داشت و آن وقت‎ ها که مرحوم آیت‎ الله طالقانی مسجد هدایت را پایگاه مبارزه علیه شاه کرده بود؛ می‎ رفت و در سرای مسجد اذان می‎ گفت و قرآن می‎ خواند.

مرتضایی‎ فر همان کسی است که نخستین بار در مراسم سخنرانی امام (ره) در بهشت زهرا تکبیر گفت و بعد از آن به بلال انقلاب معروف شد؛ پایش به نماز جمعه باز شد و تکبیرگفتن‎ هایش به گوش همه رسید بعد از آن بود که امام (ره) به او لقب وزیر شعار داد تا هر وقت می‎ خواست احوالش را جویا شود از حاج احمد مرحوم می‎ پرسد، « این وزیر شعار ما کجاست؟ »

وزیر شعار امام خمینی (ره) حالا چند روزی است که در بستر بیماری افتاده و به قول پسرش وضعیت جسمانی او خوب نیست و از مردم خواسته تا برایش دعا کنند.

به گفته « حسن مرتضایی فر» وضعیت جسمانی حاج محمود مرتضایی فر از جمعه هفته گذشته رو به وخامت گذاشته و اکنون بعد از انجام سومین عمل جراحی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان میلاد بستری است.