کد خبر: 17350

وکیل روح الامینی گفت: مرتضوی از ابتدای جلسه امروز ۴۸ ساعت برای دفاع وقت خواسته و دادگاه این فرصت را به وی داده است.

طاهری وکیل روح الامینی در پایان دهمین جلسه رسیدگی به پرونده قضات تعلیقی کهریزک با حضور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: احتمال دارد که جلسه بعدی هم جلسه آخر دادگاه نباشد چرا که دو نفر از متهمین هنوز دفاعیات خود را مطرح نکرده اند.

وی دفاع آخر را بسیار مهم دانست و گفت: البته دادگاه قبلاً اعلام کرده بود که جلسه امروز مربوط به اخذ آخرین دفاع است.

وکیل روح الامینی درخصوص عدم حضور موکلش در دادگاه گفت: وی به دلیل کاری که برایش پیش آمده بود در دادگاه امروز حاضر نشد و من به عنوان وکیل وی و همسرشان در دادگاه حاضر شدم.

طاهری در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد که روح الامینی هم مانند جوادی فر از شکایت خود بگذرد، گفت: قاطعانه باید بگویم که خیلی بعید به نظر می رسد که موکل من بخواهد سر سوزنی از حق خود و خانواده اش کوتاه بیاید، حتی اگر همه شکات رضایت دهند وی از حق خود نمی گذرد.

خبرنگاری پرسید آیا متهمین برای گرفتن رضایت از موکل شما اقدامی کرده اند؟ طاهری گفت: من شاهد چیزی نبودم، شاید تلاش کرده باشند اما من در جریان نیستم، البته بعید به نظر می رسد چرا که به خوبی می دانند که موکل من حاضر به رضایت نیست.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا امروز در دادگاه تنشی بین مرتضوی و قاضی ایجاد شده یا خیر، گفت: نه، من نمی دانم این مسائل از کجا مطرح شده اما هرچه هست مربوط به داخل دادگاه است چرا که گاهی ممکن است قاضی به شکات، وکلاء و یا متهمان به دلیل طرح مسائل خارج از کیفرخواست تذکراتی بدهد.

وی در ادامه افزود: مرتضوی خود را بی گناه می داند و به همین دلیل از خود دفاع می کند اما ما هم به لوایح دفاعیه ایشان پاسخ خواهیم داد اما در نهایت تصمیم با قاضی دادگاه است تا عدالت را برقرار کند.

طاهری تصریح کرد: مرتضوی از ابتدای جلسه امروز ۴۸ ساعت برای دفاع وقت خواسته و دادگاه این فرصت را به او داده البته در جلسه امروز مرتضوی ۵ ساعت صحبت کرده است.