کد خبر: 39328

ابتکار گفت: احیای شورای عالی حفاظت محیط زیست از برنامه های ۱۰۰ روزه آقای روحانی در بخش محیط زیست بوده و درخواست مقدمات آن را داده ایم و احیا خواهد شد.

به گزارش افکارنیوز ، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا خبر خوشی برای محیط بانان دارید، اظهارداشت: تلاش می کنیم تمام مشکلات آنها برطرف شود ولی در حال حاضر نمی توان قول قطعی بدهم ولی امیدواریم که مشکلات آنها رفع شود و برای حل مشکلات و بهبود معیشت آنها تلاش می کنیم تا با ارامش وظایف خود که حفاظت از عرصه های طبیعی است را انجام دهند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه در خصوص دادگاه ویژه محیط زیست که در دولت قبلی نیز بود توضیح دهید، ادامه داد: یکی از اقداماتی که در دوره قبل مسئولیت سازمان محیط زیست وجود داشت برنامه ای برای حقوق محیط زیست و همکاری با دستگاه قضایی بود که دوره آموزشی با دستگاه قضایی را آغاز کردیم که هدف این بود مشکلات را دیده و در دادگاه با نگاه تخصصی اقدامات صورت بپذیرد. در حقیقت مشاوران تخصصی وجود داشته و قضات از مشکلات محیط زیست اطلاع داشته باشند.

وی در ادامه گفت: الان مسائل بسیار پیچیده است چرا که تشخیص جرم دشوار بوده و به راحتی نمی توان علت آن را مشخص کرد که امیدواریم دستور قضایی نیز در این راستا همکاری لازم را انجام دهد.

ابتکار در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه در خصوص فروش پارک پردیسان بگویید، گفت: نامه ای در خصوص لغو فروش پارک پردیسان زدیم و مصوبه فروش که در سالهای قبل (۸۹) به تصویب رسیده بود، لغو خواهد شد چرا که پارک پردیسان متعلق به مردم بوده و پارکی پژوهشی، تحقیقی و تفریحی است.

وی در ادامه افزود: قطعا دولت متولی است و ما برای احیا ممکن است کمک از سازمان های دیگر بگیریم. پارک پردیسان پارکی پژوهشی و تحقیقی و تفریحی است که ممکن است با توجه به اقداماتی که شهرداری در راستای توسعه فضای سبز انجام داده به آنها واگذار کنیم ولی هنوز تصمیمی در این راستا نگرفته ایم چرا که ۶ روز از آغاز کار بنده می گذرد و فرصت نداشتیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص احیای شورای عالی حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: در این خصوص نامه زدیم و آقای روحانی چون احیای شورای عالی حفاظت محیط زیست در برنامه ۱۰۰ روزه اش بوده مقدماتش فراهم و با دستور رئیس جمهور احیا خواهد شد که رئیس جمهور به عنوان رئیس آن بوده و مسائل و مشکلات محیط زیست را با این شورا حل خواهیم کرد که خوشبختانه درخواست مقدمات آن را داده ایم.