کد خبر: 44265

فرمانده راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در خصوص وضعیت ترافیکی شهر تهران گفت: ما در حال حاضر توانسته ایم ترافیک صبحگاهی را کنترل کنیم اما در کنترل ترافیک عصر گاهی با مشکلاتی مواجه هستیم.

به گزارش افکارنیوز، سردار رحیمی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در تشریح برنامه های پلیس راهور در هفته ناجا گفت: یکی از اصلی ترین موضوعاتی که ما با جدیت آن را دنبال می کنیم بحث آموزش و فرهنگ سازی در زمینه ترافیک است.

وی افزود: روز گذشته و همچنین صبح فردا در تمام تقاطع ها پرسنل راهنمایی و رانندگی با گل و شیرینی از رانندگان پذیرایی خواهند کرد.

سردار رحیمی تصریح کرد: ما سال گذشته ۵۰۰ هزار همیار پلیس را آموزش دادیم و در هفته ناجا با انتخاب تعدادی از این همیاران پلیس تقاطع هایی را در اختیار آنها قرار می دهیم که آنها تخلفات را ثبت می کنند.

وی با اشاره به بحث دوچرخه سواری در شهر گفت: دوچرخه سواری کم کم به فرهنگی به ویژه در تهران در حال تبدیل است و ما تلاش کرده ایم در روزهای آغازین دوچرخه سواری در سطح شهر فرهنگ استفاده صحیح از دوچرخه را به شهروندان آموزش دهیم. در همین راستا یک مسابقه دوچرخه سواری با حضور تعداد زیادی از دوچرخه سواران در هفته ناجا برگزار خواهد شد.

فرمانده راهور تهران بزرگ با اشاره به دیگر برنامه های پلیس راهور در هفته ناجا گفت: برگزاری همایش بزرگ طلایه داران فرهنگ ترافیک ، افتتاح مرکز فرهنگی ورزشی سعدی ویژه پرسنل ناجا، افتتاح پاسگاه راهنمایی و رانندگی در بهشت زهرا از جمله برنامه های پلیس راهور در هفته ناجا است.

سردار رحیمی تأکید کرد: همچنین در این هفته از تمامی خانواده پرسنل راهنمایی و رانندگی برای اولین بار تقدیر خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت ترافیکی شهر تهران گفت: ما در حال حاضر توانسته ایم ترافیک صبحگاهی را کنترل کنیم اما در کنترل ترافیک عصر گاهی با مشکلاتی مواجه هستیم و به همین منظور طرح ها و پیشنهاداتی را مطرح کردیم تا ساعات کاری مدارس و ادارات تغییر کند.

سردار رحیمی در خصوص موتور سواران متخلفی که وارد خطوط بی آ ر تی می شوند گفت: موتور سواران سال های سال است که به رفتارهای خارج از عرف عادت کرده اند و اولویت ما فرهنگ سازی و در کنار آن برخورد قانونی بدون اغماض با متخلفان است.

وی اصلاح رفتار رانندگان را منوط به اراده جمعی دانست و گفت: ما باید کنترل موتور سیکلت ها را همچون کنترل خودرو به صورت ویژه در دستور کار قرار دهیم و در وقت شماره گذاری قسمت جلوی موتور سیکلت ها اقدامات لازم را به عمل آوریم.

فرمانده راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: البته ما در برخی از خطوط بی آر تی درب ورود و خروج گذاشته ایم اما با این حال قسمت هایی از خط ویژه باز است که ما به دنبال رفع مشکلات این چنینی هستیم.

وی در خصوص دوربین های نصب شده در تقاطع ها گفت: یکی از قول هایی که ما در مورد تقاطع ها دادیم رفع مشکلات آنها بود و دغدغه ما این بود که کسی به ناحق جریمه نشود.

سردار رحیمی با اشاره رفع مشکلات دوربین ها در تقاطع ها گفت: در حال حاضر در پیش از ۵۰ تقاطع دوربین ها به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده اند و به زودی مابقی تقاطع ها نیز به دوربین مجهز می شوند.

وی در ادامه در خصوص خودروهای دود زا گفت: یکی از برنامه های ما از اول مهر ماه برخورد با خودروهای دود زا بوده و پلیس در حد توان خود با خودروهای دودز ا بدون اغماض برخورد می کند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به برخی حرکات نمایشی از سوی جوانان در خیابان گفت: ما با حرکات نمایشی و تخلیه حرکات جوانان مشکلی نداریم اما با محل و جایی که آنها انجام می دهند مشکل داریم چرا که خیابان یک مکان عمومی است برای رفت و آمد مردم است.

وی افزود: ما جوانان را دوست داریم و با تفریح آنها مشکلی نداریم اما آنها باید مراقب باشند تا از چارچوب و قوانین و ضوابطی که برای آنها تعیین شده خارج نشوند که در غیر این صورت تهدید های جانی را هم برای خود و هم برای سایر خانواده ها به همراه دارند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در پایان ملاقات حضوری کارکنان با رئیس پلیس راهور، بازدید نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی از پلیس راهور، افتتاح پروژه های عمرانی، بازدید مسئولین پلیس راه از بیمارستان محک و افتتاح منطقه هشت از سوی فرمانده فاتب را از دیگر برنامه های پلیس راهور عنوان کرد.