کد خبر: 4444

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: اگر در کشور می خواهد حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی اتفاق بیفتد در پناه قانون و برنامه محقق خواهد شد. اگر این شعار به تفکر مبنایی و پایه ای متکی نباشد امکان تحقق ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی در نخستین جلسه عمومی با کارشناسان، بازرسان و مدیران سازمان بازرسی کل کشور در سال ۹۲، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و نام گذاری آن به عنوان سال « حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» گفت: در دل این پیام نکته ای نهفته است و آن این است که شرایط ما همچنان خطیر است و نیازمند حرکت جهادی و حماسی هستیم.

وی خاطر نشان کرد: منطقه ما کانون گرفتاری ها و بحران است و از هر طرف تحت فشارها و درگیری است. این بحران یک مخاطب عام و یک مخاطب خاص دارد. مخاطب عامش، امت اسلامی است و مخاطب خاصش جمهوری اسلامی است و تضعیف هر کدام تضعیف دیگری را در پی دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور، اختلاف افکنی و توطئه های دشمنان را یادآور شد و افزود: دشمن به دنبال ایجاد اختلافات مذهبی و اعمال خشونت است و به گونه ای عمل می کند که هر روز صحنه های بدی را جلوی دیدگان همه به تصویر می کشد و این نقشه و کیدی است که با جدیت توسط دشمن تعقیب می شود.

وی افزود: از طرف دیگر عملیات و ترفندهای سیاسی علیه ملت ایران اسلامی در حال تشدید و تعقیب است و به طور عمده و برجسته موضوع انتخابات هدف گرفته شده است. خود انتخابات فی نفسه دارای هیجان و شور و احساس است و در آن بسترهایی تولید می شود که طی آن منازعات و درگیری ها را می شود تشدید کرد و باید در این زمینه حواسمان جمع باشد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به مشکلات اقتصادی که جهان درگیر آن است افزود: دشمن از مدت ها قبل برای فشار اقتصادی بر کشور برنامه داشت. معمولاً تدابیر اقتصادی زمان بر است و چه سیاست های انقباضی و چه سیاست های انبساطی در پیش بگیریم اینها زمان می برد تا خودش را نشان دهد.

نظام از اول انقلاب نشان داد که میزان رأی ملت است

پورمحمدی با بیان این که تضعیف جمهوری اسلامی، تضعیف امت اسلامی را در پی خواهد داشت، گفت: در چنین شرایطی چاره کار، بیانات مقام معظم رهبری است. یعنی حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی. در حوزه سیاسی ان شاءالله با برگزاری انتخابات خوب و با رأی و مشارکت بالای مردم، گام بلندی برای خلق حماسه سیاسی برداشته می شود.

وی با بیان این که کشور به رأی مردم متکی است، گفت: از اول انقلاب، نظام نشان داد که میزان رأی ملت است و صندوق های رأی کانون اصلی تعیین سرنوشت است. امروز هیچ کس نمی تواند ادعا کند که از صندوق چه بیرون می آید و چه کسی پیروز صحنه انتخابات است و این نشان می دهد که نتایج انتخابات غیر قابل پیش بینی و واقعاً متکی به رأی مردم است.

پورمحمدی با اشاره به بیانات صریح و روشن مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات و مشارکت مردم گفت: مشارکت گسترده، حضور عمومی می خواهد و حضور عمومی زمانی اتفاق می افتد که مردم بدانند رأیشان تعیین کننده است. نظام روی این مسأله تأکید دارد و و مقام معظم رهبری در بیاناتشان این مسأله را تبیین کردند.

حضور مردم در انتخابات موجب تقویت نظام است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تبیین نقش حضور مردم در انتخابات در ابعاد داخلی و بین المللی افزود: حضور مردم در انتخابات هم سرنوشت داخلی را ثبات، اطمینان و قوت خواهد داد و هم در عرصه بین المللی جایگاه جمهوری اسلامی را تقویت خواهد کرد.

پورمحمدی به بخش دوم پیام نوروزی مقام معظم رهبری (حماسه اقتصادی) اشاره کرد و گفت: امکانات و منابع و فرصت های خوبی داشتیم اما متأسفانه از آن خوب استفاده نکردیم و تحریم ها نیز بر آن اضافه شد و مشکلات را بیشتر کرد. راه خروج آن هم، خلق یک حماسه اقتصادی است که باید در حوزه های مختلف تحول ایجاد شود.

وی با بیان این که تحول اقتصادی با سیستم جدید مدیریتی کشور محقق خواهد شد، خاطرنشان کرد: مقدمه تحول اقتصادی، تحول مدیریتی و اداری کشور است و در دوره جدید مدیریت کشور باید ضعف ها را جبران و نقاط قوت را تقویت نمود.

حرکت بر مدار نظم، قانون و برنامه

پورمحمدی به نقش سازمان بازرسی در تحقق شعار حماسه سیاسی و اقتصادی اشاره کرد و گفت: کشور زمانی می تواند گام های استوار و قوی بردارد که بر مدار نظم و قانون و برنامه حرکت کند و قانون و برنامه هم زمانی محقق می شود که نظارت و کنترل خوبی انجام شود. لذا نقش سازمان بازرسی ویژه و تعیین کننده است و سعی کنیم از ظرفیت و فرصت هایی که در اختیارمان است خوب استفاده کنیم.

وی ادامه داد: اگر کشور می خواهد حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی اتفاق بیفتد در پناه قانون و برنامه و در پناه بازرسی و نظارت و حمایت از آن محقق خواهد شد. اگر این شعار به تفکر مبنایی و پایه ای متکی نباشد امکان تحقق ندارد.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: اگر بیشترین امکانات و قوی ترین تیم مدیریت در کشور باشد اما تفکر مبنایی در کشور شکل نگیرد موفق نخواهد بود. نمونه اش هم دولت نهم و دهم است که دیدیم علی رغم موقعیت های مناسب، اتفاق خاصی نیفتاد.

موانع مسیر تحول کشور را می شناسم

پورمحمدی با اشاره به حضورش در مصاف انتخاباتی دهمین دوره ریاست جمهوری گفت: امیدوارم با توکل بر خدا، با حضور در انتخابات، توانایی ها و تجربه های مان را جهت ادای دین به مردم نشان دهیم. دریافتم این است که بسیاری از مدیران کشور با خیلی از لایه های اداری کشور آشنایی ندارند. موانعی را که در مسیر تحول کشور وجود دارد می شناسم به خصوص در لایه های پنهان. در مدت حضورم در سازمان بازرسی، شناختی از وضعیت کشور به دست آوردم و در صورت توفیق، این سرمایه عظیم را در خدمت توسعه، رشد و تعالی کشور قرار می گیرد.

همکاران به جای کمک به من در انتخابات کار سازمان را محکم و قوی تر از قبل انجام دهند

پورمحمدی ادامه داد: اگر همکاران می خواهند کمکی به من بکنند توصیه ام این است که کار سازمان را محکم و قوی تر از قبل انجام دهند و این بهترین کمک به من است. بنده ملتزم هستم طبق قانون عمل کنم و یکی از محورهای انتخاباتی من هم همین است و تبعاً خودم و سایر همکارانم باید به قانون ملتزم باشند.

پورمحمدی در پایان با تأکید بر این که نباید فرصت خدمت گزاری را از دست داد به آیاتی از قرآن اشاره کرد و گفت: با تقوا و سلامت نفس آینده ای خوب و روشن را باید برای کشور رقم زد و از آن جماعت نباشیم که خدا و خود را فراموش می کنند.