کد خبر: 46900

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تدوین میثاق نامه عفاف و حجاب، گفت: یکی از معیارهای انتخاب و گزینش اولیاء مدرسه، حجاب و عفاف است.

به گزارش افکارنیوز، حسین هژبری ضمن اعلام مطلب فوق اظهار داشت: بر اساس آخرین برنامه ریزی ها وزارت کشور نهاد متولی در رابطه با بحث حجاب و عفاف است اما نمی توان تمام تقصیرات را متوجه آن دانست، چرا که خانواده و مدرسه به عنوان دو نهاد اساسی باید همگام با هم این دغدغه را داشته باشند.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش در این حوزه به صورت جدی و دقیق فعالیت هایی را انجام داده که تدوین میثاق نامه عفاف و حجاب برای ابلاغ به مدارس و اجرا توسط دانش آموزان و مربیان یکی از این موارد است؛ اما انتخاب و امضای این میثاق نامه توسط دانش آموزان به صورت اختیاری و داوطلبانه است، چرا که ما معتقدیم اجبار در این حوزه موفق نیست.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت: این میثاق نامه در قالب یک برنامه است که در صورت اجرای درست موجب رعایت موازین اخلاقی و آموزش در مدرسه می شود.

وی بیان کرد: ما سعی داریم حجاب متعادل و معقولی را در سطح مدارس داشته باشیم و تا حدود زیادی نیز موفق بوده ایم، اما لازم است توجه کنیم که تربیت آموزش و پرورش نمی تواند در مقابل تربیت خانواده بایستد و نتیجه همان وضعیتی است که در سطح معابر عمومی دیده می شود.

هژبری افزود: وقتی مادر یک خانواده بدحجاب است یا حجاب حداقلی را انتخاب کرده، فعالیت نهادهای آموزشی تا چه حد می تواند مؤثر واقع شود؟ لذا در این موضوع به آسیب شناسی خانواده و رسانه به عنوان یکی از مجاری دریافت اطلاعات و عواملی که موجب بروز ناهنجاری در سطح جامعه می شود توجه کرد.