کد خبر: 4698

معاون حمل و نقل و ترافیک با تاکید بر اینکه نگاه و هدف ما در سال ۹۲ تکمیل زیرساخت های شهری و همین طور تکمیل شبکه حمل و نقل عمومی پایتخت است گفت: بیشترین سهم بودجه در حوزه حمل و نقل برای مترو پیش بینی شده است.

  سید جعفر تشکری هاشمی با بیان این مطلب اظهار کرد: پس از توسعه مترو، خرید واگن ها و تجهیزات مترو، توسعه شبکه اتوبوسرانی و خرید اتوبوس های جدید از مهمترین اقدامات و اولویت های کاری امسال حوزه حمل و نقل و ترافیک است که امید است بتوانیم نیازهای تهران را در این زمینه ها تامین کنیم.

وی ادامه داد: بخش عمده اعتبارات شهرداری تهران در سال ۹۲ برای ماموریت حمل و نقل پیش بینی شده که در بخش عمرانی، تجهیزاتی، نگهداشت و توسعه هزینه خواهد شد.

تشکری هاشمی افزود: با تاکید شهردار تهران مبنی بر توسعه حمل و نقل عمومی انبوه بر به عنوان راه حل برون رفت از مشکلاتی نظیر آلودگی هوا، تراکم ترافیک و اتلاف وقت مردم، با تهیه و تدوین یک برنامه ریزی دقیق و از پیش تعیین شده نسبت به توسعه شبکه مترو طی سال های اخیر اقدام کردیم، به نحوی که امروز مترو به انتخاب اول مردم تهران تبدیل شده است. ضمن آنکه توسعه مترو همچنان از اولویت های اصلی اقدامات حوزه حمل و نقل در پایتخت محسوب می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک با بیان این که امروزه آلاینده های زیست محیطی ناشی از حمل و نقل در شهرهای بزرگ دنیا درصد چشم گیری از کل آلودگی ها را به خود اختصاص داده و در ایران نیز این آلاینده ها در آلودگی های کلان شهرهای کشور از جمله تهران سهم جدی دارند گفت: این موضوع توجه به حمل و نقل پاک که عمدتاً بر ملاحظات زیست محیطی تأکید دارد را ضروری ساخته است، از این رو توسعه دوچرخه سواری و پیاده روی و… در تهران به موازات توسعه حمل و نقل عمومی مورد توجه و تاکید قرار دارد.