کد خبر: 48489

مدیرعامل سازمان قطار شهری کرج گفت: هم اکنون مسیری معادل ۱۰ کیلومتر از حصارک تا پل فردیس کرج در پروژه قطار شهری برای ریل گذاری آماده است.

به گزارش افکارنیوز ، علی اصغر همتی با اشاره به حضور معاون فنی و عمرانی استانداری البرز در محل ساخت تونل های خط دو قطار شهری کرج و بازدید از مراحل پیشرفت این طرح، خاطرنشان کرد: روند احداث ایستگاه های k, j, I, h, g, f در این بازدید مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این ملاقات، معاون استانداری البرز بر ضرورت تسریع در راه اندازی قطار شهری تاکید کرد و از این طرح به عنوان یکی از اصلی ترین طرح های استانی یاد کرد که نیاز به راه اندازی آن برای استان اساسی است.

همتی با اشاره به این که اتمام پروژه قطار شهری کرج نیازمند حضور سرمایه گذاران در این عرصه است، تاکید کرد: جذب سرمایه گذار در استان از مهم ترین نکاتی بود که طی این دیدار از سوی رئیس هیئت مدیره سازمان قطارشهری کرج، مطرح شد و در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان قطار شهری کرج ادامه داد: پروژه قطار شهری کرج برای ادامه فعالیت خود روزانه به مبلغی معادل یک میلیارد تومان و برای اتمام طرح به اعتباری نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان نیاز است که امیدواریم این کمبود با جذب سرمایه گذار رفع شود.

وی خاطرنشان کرد: خرید دو رام قطار و ریل مورد نیاز برای ۱۵ کیلومتر مسیر قطار شهری کرج از جمله اقداماتی بود که تاکنون انجام شده و ما را تا حدود زیادی به تکمیل پروژه نزدیک کرده است.