کد خبر: 50475

وزیر آموزش و پرورش گفت: نظام آموزشی ۳-۳-۶ بخشی از سند تحول نظام آموزشی است، بخش اصلی سند محتوا، روش ها و رویه هاست که خلاء جدی در اجرای آن وجود دارد.

به گزارش افکارنیوز ، علی اصغر فانی اظهار داشت: ابتدا لطف الهی و در ادامه به اتکای تلاش ها و تجربیات آموزش وپرورش پس از انقلاب اسلامی، امیدوارم این ۳۵ سال تجربه فشرده به برکت انقلاب اسلامی با کمک تک تک شما فرهنگیان عزیز مایه ساختن آموزش و پرورشی، زیبنده نظام جمهوری اسلامی شود.

وی با تشکر از حسن ظن و اعتماد حجت الاسلام روحانی، رئیس جمهور دولت اعتدال، امید وتدبیر و قدردانی از نمایندگان مردم در خانه ملت اعم از موافق و مخالف افزود: امیدم بعد از خدا به حمایت های دولت، مجلس و کمک های فرد فرد فرهنگیان است.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به این مطلب که در اولین روز کاری این تکلیف را برای خود قائل هستم که سیاست های دولت تدبیر و امید و رهنمودهای مقام معظم رهبری بویژه سیاست های کلی ابلاغی ایشان را دنبال کنم، افزود: تمام این مطالب در سند تحول نظام آموزش وپرورش کشور به عنوان یک سند بالادستی که جامع اسناد بالادستی دیگر است، جمع شده است که انشاء الله بتوانم با کمک کارشناسان و متخصصان تعلیم وتربیت زمینه های اجرایی و اجرای آن را فراهم آورم.

وی با ارج نهادن به تلاش هایی که در سال های اخیر در رابطه با سند تحول نظام آموزشی کشور صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: این تلاش ها با نواقصی همراه است که شاید علت اصلی آن اجرای شتابزده سند باشد.

فانی با اعلام این مطلب که نظام آموزشی ۳-۳-۶ بخشی از سند تحول نظام آموزشی است، یادآور شد: بخش اصلی سند، محتوا، روش ها و رویه هاست که خلاء جدی در اجرای آن وجود دارد.

* اجرای نظام آموزشی ۳-۳-۶ متوقف نمی شود


وزیر آموزش وپرورش با تاکید بر اجرای نظام آموزشی ۳-۳-۶ ادامه داد: ضعف های اجرایی این نظام باید شناسایی و با تدبیر اصلاح شود و به موازات آن با مطالعه بر عملیاتی کردن سند، پیش نیازهای عملی آن فراهم آید.

وی تامین نیروی انسانی متعهد، متخصص و توانمند درآموزش وپرورش برای جاری ساختن روح حاکم بر سند که همان حیات طیبه در دانش آموزان است را یک ضرورت خواند و اضافه کرد: تولید محتوا، هدف گذاری و… از جمله فعالیت های تخصصی است که بدنه متخصص آموزش وپرورش و صاحب نظران حوزوی و دانشگاهی می توانند در انجام آن به آموزش وپرورش کمک کنند.

وزیر آموزش وپرورش با اعلام این مطلب که مقررات وقوانین مورد نیاز با ثقل شورای عالی آموزش وپرورش پیگیری خواهد شد، تصریح کرد: قبل از اجرای سند و ادعای آن باید نقشه راه آماده شود و در ادامه کار به عنوان یک تکلیف شرعی، قانونی و اداری دنبال شود.

وی با تاکید بر این مطلب که خود را مکلف به استیفای حقوق معلمان می دانم، گفت: امیدوارم با کمک تمامی فرهنگیان این مهم حاصل آید.

فانی توسعه آموزش های فنی - حرفه ای، تربیت معلم، فعالیت های پرورشی بویژه فعالیت های قرآنی و تربیت دینی، اجتماعی و فرهنگی دانش آموزان را از تکالیف جدی خود خواند و اظهار کرد: این ها برای آن است تا پیام انقلاب اسلامی، بنیانگذار کبیر انقلاب (ره) و مقام معظم رهبری یعنی همان روح دینی و معنوی در دانش آموزان حاکم شود.

وی با اشاره به این مطلب که خود را مکلف به ادامه راه شهیدان رجایی و باهنر در آموزش وپرورش می دانم، عنوان کرد: همان طور که روز گذشته در مجلس شورای اسلامی بیان کردم، رجایی و باهنر الگوی مدیریت در آموزش و پرورش ایران اسلامی هستند.

وزیر آموزش وپرورش با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی بویژه ۴۱ هزار شهید دانش آموز و فرهنگی ادامه داد: برخود تکلیف می دانم دیدگاه های امام شهیدان (ره) ، مقام معظم رهبری و رئیس جمهور را در آموزش وپرورش دنبال کنم و انشاءالله در اولین فرصت برای استماع رهنمودهای ایشان به محضرشان خواهم رسید.