کد خبر: 53909

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: امیدواریم بتوانیم اجرای بیمه زنان خانه دار را برای ۲۰۰ هزار نفری که در قانون بودجه ۹۲ لحاظ شده است تا پایان امسال اجرایی کنیم.

به گزارش افکارنیوز، شهیندخت مولاوردی در خصوص اجرای افزایش مرخصی زایمان گفت: هم اکنون برخی از دستگاه ها به دلیل نداشتن بودجه مناسب افزایش مرخصی زایمان مادران را اجرایی نمی کنند مانند وزارت آموزش و پرورش که به دلیل کثرت مشمولان و تحمیل هزینه زیاد به این وزارتخانه در صورت اجرایی شدن این قانون تا کنون موفق به اجرای این قانون نشده است.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی نیز که اخیراً اعلام کرد اگر بخواهد قانون افزایش مرخصی زایمان را اجرا کند به بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که آن هم تأمین نشده است و به همین دلیل از سوی تأمین اجتماعی این قانون اجرا نمی شود.

مولاوردی همچنین در خصوص ازدواج سرپرست و فرزند خوانده نیز گفت: هم اکنون کار گروه حقوقی ما در حال بررسی این موضوع است تا بتوانیم لایحه ای را در این خصوص به مجلس ارائه دهیم و امیدواریم زودتر به نتیجه برسیم.

وی در خصوص بیمه زنان خانه دار نیز گفت: گزارش های آن گرفته شده است و فراکسیون زنان مجلس نیز در حال پیگیری این موضوع است و امیدواریم بتوانیم اجرای بیمه زنان خانه دار را برای ۲۰۰ هزار نفری که در قانون بودجه ۹۲ لحاظ شده است تا پایان امسال اجرایی کنیم.