کد خبر: 55132

سرپرست اداره کل عتبات عراق سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به آغاز پیش ثبت نام عتبات عالیات از ۱۸ آبان، تا کنون ۷۵ هزار نفر برای اعزام ثبت نام کرده اند و پیش ثبت نام این مرحله تا ۳۰ آبان ادامه دارد.

به گزارش افکارنیوز ، محسن نظافتی گفت: خوشبختانه اعزام ها در تاسوعا و عاشورای حسینی به خوبی انجام شد و زائران در سلامت کامل و بدون هیچ مشکلی مراسم خود را در کربلای معلی برگزار کردند. هم اکنون نیز در حال برنامه ریزی های تکمیلی برای ایام اربعین حسینی هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به آغاز پیش ثبت نام عتبات عالیات از ۱۸ آبان، تا کنون ۷۵ هزار نفر برای اعزام ثبت نام کرده اند و ثبت نام تا ۳۰ آبان ادامه دارد، هیچ محدودیتی برای اعزام ها وجود ندارد و تمام متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت http: //atabat. haj. ir برای پیش ثبت نام اقدام کنند.

نظافتی همچنین درخصوص افزایش اعزام ها به کربلای معلی در اربعین حسینی گفت: تلاش داریم تا بتوانیم اعزام ها را برای ایام اربعین حسینی افزایش دهیم و همچنین در خصوص اعزام و ساماندهی کاروان های پیاده نیز باید شرایط امنیتی عراق به دقت مورد بررسی قرار گیرد که در جلسه ای که به زودی برگزار می شود تمام این شرایط مورد بررسی قرار می گیرد، سازمان حج و زیارت تلاش دارد تا به بهترین شکل ممکن از این کاروان ها حمایت کند.

متقاضیانی که در این دوره پیش ثبت نام می کنند از ۲۳ آذر تا ۲۰ اسفند به عتبات عالیات اعزام می شوند.

ادامه اخبار