کد خبر: 57096

پسر جوانی که بر سر جای نشستن در پارک مرتکب قتل شده بود، خود را تسلیم ماموران پلیس کرد.

به گزارش افکارنیوز ، ساعت ۹ شب ۶ آبان امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰، وقوع یک فقره درگیری در پارک اقاقیا به کلانتری ۱۳۲ نبرد اعلام شد.

با تأیید خبر از سوی کلانتری و اعلام آن به پلیس آگاهی، تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم در محل جنایت حاضر و تحقیقات از همان لحظه اولیه وقوع جنایت آغاز شد. در همان تحقیقات اولیه مشخص شد فردی به نام" رامین" ۲۵ساله در درگیری با جوان دیگری به نام" علی. ف" ۲۰ ساله به قتل رسیده و ضارب نیز بلافاصله از صحنه متواری شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع" قتل عمد" و به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در تحقیقات از شاهدان صحنه جنایت، آنها در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشتند: همراه رامین بر روی نیمکت داخل پارک نشسته بودیم که یکی از بچه های محل - قاتل - آمد و در نزدیکی ما و بر روی همان نیمکت نشست. به خاطر کوچک بودن نیمکت، رامین از علی خواست تا محل دیگری را برای نشستن انتخاب کند اما او اصرار داشت تا همانجا بنشیند! ! و همین موضوع باعث شد تا رامین و علی با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کنند. با بالا گرفتن درگیری لفظی بین رامین و علی، ناگهان علی چاقویی را که در زیر لباسش بود، بیرون آورد و به سمت رامین گرفت اما رامین به خاطر قد بلندتر و آمادگی جسمانی خود به علت ورزشکار بودن توانست تا در یک لحظه چاقو را از علی گرفته و ضربه ای به گردن وی وارد کند که بلافاصله علی بر روی زمین افتاد و رامین نیز از داخل پارک فرار کرد.

من قاتل هستم


با توجه به آغاز تحقیقات از همان دقایق اولیه وقوع جنایت، کارآگاهان اداره دهم با شناسایی محل سکونت قاتل در بلوار زمزم شرقی و با انجام هماهنگی با بازپرس پرونده به این محل رفته و در تحقیقات خود متوجه شدند که علی پس از ارتکاب جنایت به خانه مراجعه و پس از تعویض لباس های خون آلود، متواری شده است.

همزمان با آغاز اقدامات پلیسی برای دستگیری قاتل کارآگاهان اداره دهم به آموزش خانواده قاتل برای معرفی متهم پرداخته و سرانجام دوم آذر، علی با حضور در اداره دهم خود را به کارآگاهان معرفی کرد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در تحقیقات از متهم و همچنین شاهدان صحنه جنایت (دوستان مقتول) ، مشخص شد که فی مابین مقتول و متهم هیچگونه اختلاف قبلی که به دلیل آن متهم با انگیزه قبلی اقدام به ارتکاب جنایت کرده باشد وجود نداشته است.

سرهنگ حاجی زاده در پایان این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم و به دستور بازپرس پرونده، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.