کد خبر: 5726

آخرین گزارش ها از شهر زلزله زده شنبه حاکی است که برق و آب بخش زیادی از این شهر تامین شده است.

شهر شنبه که دو روز پیش به دلیل زلزله شدید به شدت آسیب دید و ۳۷ نفر از هموطنانمان در این شهر جان خود را از دست دادند روز به روز به وضعیت طبیعی خود بر می گردد.

با وجود حجم انبوه نیروهای کمکی و تلاش مسئولان استان بوشهر و دستورات و تاکیدات مسئولان کشوری روند خدمت رسانی و امدادرسانی به زلزله زدگان بسیار مطلوب گزارش شده است.

طسوج همچنان مشکل برق دارد

بخشدار شنبه و طسوج امروز در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: با تلاش مسئولان مشکل گاز شهر شنبه هم حل شده و گاز وارد این شهر خواهد شد.

ابراهیم درویشی افزود: مشکل برق بخش اعظمی از شهر هم حل شده و بیشتر نقاط شنبه هم آبرسانی شده است.

وی بیان کرد: مشکل فعلی در دهستان طسوج است که برای حل مشکل برق، اکیپ های امدادی به منطقه اعزام شدند.

بخشدار طسوج گفت: برق روستاها سهو و سرمک همچنان قطع است و در صورتی که برق این دو روستا تا فردا وصل نشود کشاورزان خسارات زیادی خواهند دید.

۲ مدرسه در مناطق زلزله زده به شدت آسیب دیده اند

معاون فنی و اجرایی اداره کل نوسازی مدارس استان بوشهر در ارتباط با وضعیت مدارس آسیب دیده گفت: هفت مدرسه در کانون زلزله وجود داشت که تنها دو مدرسه آسیب جدی دیده است.

محمد باباخانی درباره آخرین وضعیت مدارس مناطق زلزله زده بوشهر، گفت: تنها هفت مدرسه در کانون زلزله وجود داشته که از این تعداد دو مدرسه به طور کامل آسیب دیده و پنج مدرسه نیز دچار آسیب های جزیی شده که قابل بهره برداری و استفاده است.

چادرهای امدادی نیاز اصلی ۴ روستای تخریب شده

زمین لرزه موجب شده روستاهای سرمک، دهوک، حناشور و اژدرخواب بسیاری از ساختمان های مسکونی و عمومی موجود در این مناطق را ویران کند.

این روستاها که در منطقه پشت کوه بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی واقع هستند، ۲۰۰ خانوار جمعیت دارند.

شوراهای اسلامی این روستاها نیاز اصلی مردم این مناطق زلزله زده را چادرهای امدادی عنوان کردند.

رئیس قوه قضاییه هم به زلزله زدگان کمک کرد

رئیس قوه قضائیه ۲۰ میلیون تومان برای کمک به زلزله زدگان بوشهری اختصاص داد.

آیت الله آملی لاریجانی، جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه وقوع زمین لرزه استان بوشهر را به تمام مردم ایران و به ویژه بازماندگان این حادثه تسلیت گفت و از اختصاص یک روز حقوق مسئولان عالی قضایی و نیز مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال از سوی رئیس قوه قضاییه به زلزله زدگان بوشهری خبر داد.

ادامه اخبار