کد خبر: 59715

وزیر بهداشت بر لزوم واقعی شدن ارقام پرداختی به پزشکان به ویژه پزشکان عمومی تاکید کرد و گفت: البته این صرف نظر از بداخلاقی هایی است که وجود دارد و نباید اقلیت را به اکثریت تعمیم داد.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی با تاکید بر لزوم واقعی شدن ارقام پرداختی به پزشکان به ویژه پزشکان عمومی، گفت: با شرایط کنونی معیشتی پزشکان به ویژه پزشکان عمومی، متاسفانه بخش قابل توجهی از آنها در حوزه سلامت کار نمی کنند.

وی گفت: رقمی که به پزشکان و پرسنل مراکز درمانی پرداخت می شود به عقیده من توهین آمیز است. واقعا توهین است که به یک پزشک فعال در بدترین منطقه سیستان و بلوچستان یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان آن هم با ۱۰ تا ۱۲ ماه تاخیر پرداخت شود. آیا در چنین شرایطی می توان انتظار ماندگاری پزشکان را داشت.

هاشمی راهکار حل مشکل پرداختی به پزشکان و فراهم کردن زمینه جهت ماندگاری آنها در مناطق محروم و نابرخوردار را واقعی شدن پرداخت ها دانست و ادامه داد: ما پیشنهادات مان در این زمینه را ارایه داده ایم. امیدواریم شورای عالی بیمه، دولت و مجلس هم آن را بپذیرند.

وی در این باره تاکید کرد: تعرفه های تشخیصی – درمانی باید واقعی شوند تا مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها بتوانند به عنوان بنگاه اقتصادی خودگردان فعال باشند و از لحاظ هزینه ای تراز منفی نداشته باشند.

وزیر بهداشت گفت: به منظور واقعی شدن تعرفه ها نیز بیمه ها باید اصلاح و تقویت شوند در این زمینه نیز دولت باید منابع کافی را در نظر بگیرد.