کد خبر: 60660

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه صبح امروز خود به شهرداری درباره تغییرات ساختاری خارج از قانون و ساخت وسازهای غیرمجاز تذکر دادند.

به گزارش افکارنیوز ، اسماعیل دوستی در ابتدای جلسه علنی شورا، گفت: دو هفته پیش ۱۸ نفر از اعضای شورا به آقای قالیباف تذکر دادند که از تغییرات خارج از چارچوب قانون در ساختار شهرداری حذر کنند.

این تغییرات امروز و فردا قرار است اعمال شود اما شهرداری هنوز به نامه ما جوابی نداده است به همین دلیل پیشنهاد می کنم این تغییرات را در لایحه ای دو فوریتی برای تصویب به شورا بیاورد.

احمدمسجدجامعی رئیس شورا در پاسخ به تذکر دوستی گفت: شهرداری به این تذکر پاسخ داده که احتمالا جواب آن تا ظهر به دست شما هم می رسد. برای بررسی این پاسخ و جواب دادن به آن چند جلسه با حضور تعدادی از آن ۱۸ نفر برگزار شده است.

محسن سرخو نیز در تذکری دیگر گفت: برای تذکر دادن به شهرداری نیازی نیست چند نفر امضا کنند و حتی یک نفر هم می تواند تذکر بدهد.

محمد حقانی عضو دیگر شورا نیز گفت: اهالی محله شهران چندی پیش شکایتی فرستاده اند مبنی بر اینکه باغ وسیعی در شهران برای ساخت و ساز به یک تعاونی واگذار شده است. این درحالی است که در تاریخ ۱۰ شهریور امسال و درست چند روز قبل از شروع به کار شورای جدید در شورای سوم مصوبه ای گذرانده شد که این زمین قابل ساخت و ساز نیست و باید از فضای سبز اختصاص یابد.

وی افزود: اعضای شورای شهر این پیشنهاد را مطرح کرده بودند که با ۱۵ رای به تصویب رسید که این زمین تغییر کاربری داده نشود. اما بعدتر به گفته اهالی و همچنین در بازدیدی که شخصا انجام دادم و عکس هایی هم تهیه کردم این زمین برای ساخت و ساز به تعاونی واگذار شده و اطراف آن محصور شده است.

حقانی در ادامه گفت: با توجه به اینکه درختان این زمین قدمتی چند ده ساله دارند، از همکاران خواهش می کنم به وضعیت آن رسیدگی کنند.