کد خبر: 62159

یکی از وعده هایی که حجت الاسلام حسن روحانی برای دولت یازدهم در زمینه گردشگری داد، ایجاد ۴ میلیون شغل در این صنعت بود اما این وعده چه زمانی محقق می شود.

به گزارش افکارنیوز ، مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری کشور در خصوص اینکه وعده رئیس جمهور برای ایجاد ۴میلیون شغل از صنعت گردشگری را چه زمانی محقق خواهد کرد، گفت: شخصاً فکر می کنم که احصاء این عدد دور از دسترس نیست.

وی افزود: با یک برنامه منسجم و هماهنگ می توانیم به این عدد برسیم، ما بیش از ۴۰ نوع شغل در صنعت گردشگری داریم.

معاون گردشگری کشور گفت: از زمانی که گردشگر به کشور وارد می شود انواع مشاغل درگیر هستند تا زمانی که گردشگر از کشور خارج می شود برنامه های ما به افزایش این مشاغل منتج می شود.

رحمانی موحد ادامه داد: اما ممکن است این مشاغل به تنهایی دیده نشود. وقتی سیاست ها و روشهایی را اعمال کردیم که به یک روانسازی و جذابیتی برای سرمایه گذار رسید قطعاً باعث رشد درصد اشتغال خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه آیا نمی توان زمان مشخصی را برای اجرایی شدن این وعده رئیس جمهور اعلام کرد، گفت: این یک برنامه ملی است و اجزای مرتبطی به آن مربوط می شوند این برنامه قابل تحقق است.

حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور دولت یازدهم در همان نخستین وعده های انتخاباتی خود به افزایش تعداد سفر گردشگران خارجی به ایران از ۴ میلیون نفر فعلی به ۱۰ میلیون نفر اشاره کرد و وعده داد که «برای ۴ میلیون نفر شغل ایجاد خواهد کرد و مشکلات ۳.۵ میلیون نفر از بیکاران کشور را حل خواهد کرد. »