کد خبر: 62304

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از تمدید مهلت ثبت نام ازدواج دانشجویی تا ۱۰ دی ماه خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام والمسلمین قریشی در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه هر سال ازدواج دانشجویی در دانشگاه ها برگزار می شود، اظهار کرد: امسال به علت مصادف شدن ثبت نام ازدواج دانشجویی با ماه محرم متاسفانه تبلیغات زیادی در این امر نداشتیم و به همین دلیل ثبت نام ازدواج دانشجویی تا ۱۰ دیماه تمدید شده است.

وی افزود: کسانی که تاکنون ثبت نام کرده اند در بهمن ماه در یک دوره سه روزه، برای فراگیری مهارت های زندگی به مشهد مقدس اعزام می شوند.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه امسال ۳۰۰۰ زوج با هزینه مقام معظم رهبری به سفر مشهد اعزام می شوند، گفت: به دلیل اینکه سال گذشته برنامه ای برای دانشجویان در نظر گرفته نشد، بخشی از اعزامی های این سفر از زوج های سال گذشته هستند.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه هدف از اعزام این دسته از دانشجویان به مشهد مقدس آمادگی آنها برای ازدواج و همچنین آموختن مهارت هایی برای زندگی است، اظهار کرد: طبق آمار ثبت احوال از میان ۳۰۰۰ زوج در ازدواج دانشجویی تا دو درصد آنها به طلاق منجر شده است که این مسئله بیانگر این است که ازدواج در سنین مناسب و با آگاهی می تواند به دوام زندگی کمک کند.

قریشی با بیان اینکه جلسات متعددی در دانشگاه به منظور کسب مهارت های زندگی برای این دسته از دانشجویان در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: امیدواریم دانشجویان با آمادگی کافی و کسب مهارت های لازم زندگی بتوانند زندگی خوبی را آغاز کنند.