کد خبر: 63767

هفته گذشته در حیاط یکی از مدارس ابتدایی منطقه ۱۶ تهران، دعوا و کشمکش میان دو دانش آموز پسر بالا می گیرد و در پی آن، یکی از آنها چاقوی همراه خود را درآورده و به پهلوی دیگری فرو می برد.

به گزارش افکارنیوز ، وقتی دانش آموز پایه چهارم و ششم ابتدایی در حیاط مدرسه شهید چنگیزی با هم درگیری لفظی پیدا می کنند، کار به زدوخورد فیزیکی هم می رسد و به این ترتیب دانش آموز پایه چهارم چاقوی همراه خود را درآورده و ضربه ای به پهلوی دانش آموز پایه ششم می زند که همین امر موجب آسیب شدید این دانش آموز و انتقال وی به بیمارستان شده است.

این اتفاق در حیاط مدرسه و در حالی که دانش آموزان دیگر شاهد ماجرا بودند رخ داده و مشخص نیست که در آن زمان معاون و مسوولان دیگر مدرسه در صحنه حضور داشته اند یا خیر.

به گفته مادر یکی از دانش آموزان این مدرسه، حال دانش آموز مجروح خوب نیست و گفته شده دانش آموز ضارب به قید وثیقه آزاد است و مراجع قضایی درحال پیگیری قانونی آن هستند.

البته سلطانی، کارشناس روابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران گفت که این حادثه بیرون از مدرسه رخ داده و مربوط به چندروز پیش است. او اطلاعات بیشتری از این حادثه را در اختیار خبرنگار ما قرار نداد.

دعوا و کشمکش در بین دانش آموزان به ویژه در بین پسران امر متداولی است اما زدوخورد تا این حد که دانش آموزی سلاح سردی همچون چاقو همراه خود داشته باشد و بعد بتواند آن را در حیاط مدرسه دربیاورد و آن را در پهلوی دانش آموز دیگری فرو ببرد جای اما واگرهای زیادی را باقی می گذارد، حتی اگر به گفته مدیر روابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران این حادثه بیرون از مدرسه هم رخ داده باشد.

این اتفاق خطرناک و قابل تامل آن هم در یک مدرسه ابتدایی در حالی رخ داده که طبق آیین نامه دانش آموزی، آوردن هرگونه سلاح و وسیله دفاعی توسط دانش آموزان به مدرسه ممنوع است و جزو تخلفات قابل پیگیری محسوب می شود. همچنین حضور یکی از معاونان، در حیاط مدرسه و در زنگ های تفریح بین دانش آموزان الزامی است تا اتفاقاتی همچون بازی های خطرآفرین و مشکل ساز در حیاط مدرسه رخ ندهد، چه برسد که دانش آموزی چاقو روی دیگری بکشد.