کد خبر: 63771

مدیر زندان مرکزی اصفهان از اخذ رضایت مددکاران این زندان از اولیاء دم ۲ زندانی محکوم به قصاص از طناب دار در روز اجرای حکم خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، مدیر زندان مرکزی اصفهان با اعلام این خبر اظهار کرد: دو زندانی محکوم به قصاص نفس در روز اجرای حکم، پای چوبه دار با تلاش مددکاران و هوشیاری و تدبیر خانواده اولیاء دم از طناب دار رهایی یافتند.

وی افزود: یکی از محکومان به قصاص به نام ق-ص تبعه کشور افغانستان در سال ۱۳۷۲به اتهام قتل عمدی روانه زندان شده و مدت ۲۰ سال در زندان تحمل کیفر نموده که در این مدت با حضور در باشگاه ورزشی و نهضت سوادآموزی و فرهنگی فعالیت داشته که روز اجرای حکم با تلاش انجام گرفته از مرگ نجات یافت.

مدیر زندان مرکزی اصفهان تصریح کرد: محکوم دیگر پس از شش سال حبس به نام الف-ص نیز در روز اجرای حکم قصاص با تلاش و حضور خیران خانواده اولیاء دم را متقاعد شدند، با بخشش، زندگی دوباره ای را به وی هدیه کنند.

وی ادامه داد: این زندانی نیز در طول دوران حبس خود با شرکت در فعالیت ها و برنامه ها مذهبی و قرآنی از جمله کتابت قرآن کریم که به عنوان یکی از آثار نمونه و بی نظیر کشور نام گرفته، مشارکت داشته است.