کد خبر: 63775

رییس اداره نظارت بر موادغذایی، بهداشتی و آرایشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از کشف برنج آلوده ورودی از سایر استان ها به کرمانشاه خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر پیمان پاکزاد با اشاره به نظارت دقیق معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه روی صحت و سلامت موادغذایی به ویژه گوشت و برنج، خاطرنشان کرد: این نظارت به صورت منظم و رندوم روی محصولات غذایی اعمال می شود.

به گفته پاکزاد پس از تولید و تایید سلامت محصول در آزمایشگاه معتبر استان، پس از عرضه محصول در بازار نیز محصولات تولیدی به صورت رندوم خریداری شده و سلامت آنها دوباره مورد آزمایش قرار می گیرد.

وی با اشاره به کشف ۶۰۰ کیلوگرم برنج آلوده در یکی از فروشگاه های معتبر سطح شهر از امحاء این حجم محصول با همکاری صاحب فروشگاه خبر داد.

پاکزاد همچنین به کشف محصولات برنج با آلودگی بالا ورودی از سایر استان ها خبرداد و گفت: این محصولات نیز با همکاری صاحب کالا معدوم شد.

رییس اداره نظارت بر موادغذایی، بهداشتی و آرایشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به انجام مکاتباتی در سطح کشور گفت: سازمان غذا و داروی کشور در یک دستورالعمل نظارت بیشتر بر دو تا سه قلم برنج ایرانی و نیز چند قلم برنج خارجی را در سراسر کشور خواستار شد.

پاکزاد این اطمینان را به مردم استان داد که هیچ گونه برنج غیربهداشتی در سطح استان عرضه نشده و به دست مردم نخواهد رسید.