کد خبر: 6400

برگزاری مراسم ختم قربانیان زلزله

آخرین گزارش های از زلزله دشتی از حضور ورزشکاران و هنرمندان برای کمک به زلزله زدگان، برگزاری مراسم ختم قربانیان و ادامه امدادرسانی حکایت دارد.

با گذشت پنج روز از زلزله ۶.۱ ریشتری در شهرستان دشتی که موجب کشته شدن ۳۷ نفر و زخمی شدن ۱۱۰ نفر شد نیروهای امدادی با مدیریت استانداری بوشهر در شهرها و روستاهای زلزله زده حضور داشته و بر امدادرسانی خود ادامه می دهند.

نشست مدیریت بحران استان بوشهر هم در شهر زلزله زده شنبه با حضور استاندار و مدیران کل دستگاه های اجرایی برگزار و دستورات لازم برای تسریع در امدادرسانی صادر شد.

دیدار خیرخواهانه رسانه ورزش بوشهر و تهران به نفع زلزله زدگان

در همین ارتباط قرار است روز پنجشنبه تیم رسانه ورزش تهران با حضور عادل فردوسی پور با رسانه ورزش بوشهر دیداری خیرخواهانه به نفع زلزله زدگان دشتی برگزار کنند.

این مسابقه عصر پنجشنبه در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر برگزار می شود و حضور تماشاگران در ورزشگاه نیز رایگان خواهد بود.

با هماهنگی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی تیم رسانه ورزش تهران پس از ورود به عسلویه به مناطق زلزله زده شهرستان دشتی می روند بر اساس این گزارش قرار است مهدوی کیا، استیلی و باقری هم برای دیدار با زلزله زدگان و دیدار دوستانه رسانه ورزش به بوشهر سفر کنند.

اختصاص بخشی از فروش آلبوم « عطر دریا» به زلزله زدگان دشتی

مدیرگروه موسیقی شبدیز بوشهر از اختصاص بخشی از فروش آلبوم « عطر دریا» به زلزله زدگان دشتی خبر داد.

محسن حیدریه با تسلیت به خانواده بازماندگان زلزله دشتی اظهار داشت: هنرمندان نیز در کنار سایر گروه ها برای کمک به زلزله زدگان و کم کردن آلام ناشی از این حادثه عظیم فعالیت های مختلفی داشته و دارند.

وی بیان کرد: تلاش می کنیم با اقدامات مختلف در عرصه کمک رسانی به زلزله زدگان حضور داشته باشیم.

مدیر گروه موسیقی شبدیز تصریح کرد: در همین ارتباط گروه شبدیز بخشی از فروش آلبوم « عطر دریا» را به زلزله زدگان دشتی اختصاص می دهد.

مراسم یادبود جان باختگان زلزله دشتی برگزار شد

مراسم یادبود جان باختگان زلزله شهرستان دشتی صبح امروز با حضور استاندار، مسئولان و خانواده جان باختگان در مسجد جامع بخش شنبه برگزار شد.

در زلزله ۶.۱ ریشتیری ۲۰ فروردین شهرستان دشتی استان بوشهر ۳۷ نفرجان باختند و بیش از ۱۱۰۰ نفر مصدوم شدند.

استاندار بوشهر در جمع کودکان زلزله زده شُنبه

استاندار بوشهر با حضور در مهدکودک شنبه ضمن دلجویی از کودکان حادثه زلزله شنبه آنان را مورد تفقد قرار داد.

فریدون حسنوند با حضور در مهد کودک بهزیستی شنبه کودکانی که بر اثر زلزله بیستم فروردین دچار مشکلاتی شدند آنان را مورد تفقد قرار داد.

وی با نوازش کودکان و گفت و گو با آنان با صحبت های پدرانه آنان را به آرامش دعوت کرد و از مسئولان بهزیستی خواست با برگزاری برنامه های گوناگون شاد و فرهنگی هنری کودکان را به زندگی عادی برگردانند.

استاندار بوشهر برگزاری برنامه های کودکانه با حضور مجریان برجسته کشوری را یکی از موارد مهم برای شادمانی کودکان دانست و افزود: توزیع مایحتاج کودکان از جمله اسباب بازی، مواد غذایی، و پوشاک باید مد نظر مسئولان بهزیستی قرار گیرد.

ایتام و زنان سرپرست خانوار مناطق زلزله زده تحت حمایت کمیته امداد قرار می گیرند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: تمامی ایتام و زنان سرپرست خانوار تحت مناطق زلزله زده تحت حمایت کمیته امداد قرار خواهند گرفت.

فرید محبی در جلسه ستاد مدیریت بحران کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و کشته شدن تعدادی از مردم شهرستان دشتی اظهار داشت: مناطق آسیب دیده در زلزله شهرستان دشتی جزو مناطق محروم حساب می شوند و این زلزله هم موجب خسارت زیادی بر خانه ها شده است.

وی افزود: کمیته امداد با حضور خود در نخستین ساعات وقوع زلزله توانست علاوه بر بازدید از شرایط مددجویان در آن روستاها، طرح نیازسنجی از خانواده ها را هم انجام و تکمیل کند.