کد خبر: 64707

محقق طب سنتی اعلام کرد: پیاز خام برای رفع ناراحتی های ناشی از آشامیدن آب های مختلف در هنگام مسافرت و جلوگیری از ناراحتی های ناشی از هوای آلوده، مفید است.

به گزارش افکارنیوز ، حسن اکبری در مورد خواص پیاز گفت: پیاز دارای مقادیر زیادی ویتامین c، فیبر، پتاسیم، منگنز، فسفر، ویتامین B۶ و مس است.

وی ادامه داد: بنابراین پیاز خام برای رفع ناراحتی های ناشی از آشامیدن آب های مختلف در هنگام مسافرت و جلوگیری از ناراحتی های ناشی از هوای آلوده، مفید است.

این محقق طب سنتی گفت: پیاز برای پوست، موهای سر، کلیه ها و مثانه مفید است و علاوه بر اینکه محرک قلب است، باکتری کش است و سنگ کلیه را خرد می کند.

اکبری ادامه داد: کلسیم پیاز، دندانها و استخوانها را تقویت می کند و از نرمی استخوان جلوگیری می کند. در واقع پیاز لثه ها را محکم می کند.

وی با بیان اینکه مصرف پیاز خام در روز خستگی را برطرف می نماید و اعصاب را تسکین می بخشد گفت: پیاز موجب کم شدن فشار خون شده و مصرف آن برای درمان نارسایی رگ های خونی سالمندان توصیه می شود.

اکبری افزود: برای افرادی که دچار بی خوابی هستند، مفید است و در صورت مصرف زودتر خواب به سراغ آنها خواهد آمد.

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: باید توجه کرد که هضم پوست های نازکی که ورق پیاز را پوشانده خیلی دشوار است و باید هنگام مصرف آن را جدا کرد با این حال پیاز اشتها آور و کاهش دهنده ناراحتی های مربوط به نفخ شکم و برای اشخاص مبتلا به بیماری دیابت مضر نیست.