کد خبر: 66074

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) از به کارگیری مباشر زن و روحانیون در بهشت زهرا (س) در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، اکبر توکلی با اعلام موفقیت طرح مباشر و رضایت مراجعین از آن، گفت: می توان گفت که این طرح در مرحله دوم از درب منزل متوفی اجرا شد که قصد داریم به زودی از خواهران و همچنین روحانیون در این کار استفاده کنیم.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با بیان اینکه طرح مباشر در سازمان بهشت زهرا (س) از سال ۸۹ در جهت تکریم ارباب رجوع راه اندازی شده است، افزود: ارتقای رضایتمندی مراجعین و کنترل آسیب های اجتماعی در ارائه خدمات و همچنین کنترل و نظارت در انجام کلیه امور مراجعین به اداره پذیرش عروجیان با ۸۰ پرسنل راه اندازی شد که در حال حاضر مباشران مجموعه تقریبا به ۱۰۰ نفر رسیده اند.

وی با اشاره به رضایت تهرانی ها از طرح مباشر مجموعه بهشت زهرا (س) تصریح کرد: این طرح باعث آسودگی خاطر شهروندان شده زیرا بستگان متوفی در زمان فوت حال روحی مناسبی ندارند و با پیگیری کارها توسط مباشران از ابتدای حضور در بهشت زهرا تا زمان دفن، کمک شایان توجهی به خانواده متوفی خواهد شد.

به گفته وی راه اندازی طرح مباشر بهشت زهرا به منظور رفاه حال مردم و همراهی آنها در زمان حضور در این مجموعه راه اندازی شده است.

توکلی با اعلام اینکه در سازمان بهشت زهرا (س) ۳۵ تطهیر کننده زن و ۹۵ تطهیرکننده مرد، ۱۳۰ قبرکن، ۸۰ مباشر و ۱۲۰ مداح مشغول به کار هستند، در خصوص خدمات رفاهی و آموزشی به پرسنل تصریح کرد: آموزش های مختلفی از جمله مسائل بهداشتی، روانی، ایمنی و مسائل عقیدتی و احکام به پرسنل داده می شود و حتی کلاس های قرآن و احکام برای نیروهای دژبان که در حفاظت از بهشت زهرا (س) همکاری دارند، گذاشته می شود.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) همچنین خاطرنشان کرد: پرسنل سازمان از جمله مباشران مرخصی اجباری دارند و حتما باید به این مرخصی بروند. همچنین بدون محدودیت می توانند به سفرهای مختلف از جمله مشهد مقدس و شمال، عتبات عالیات کشور سفر کنند. در عین حال معاینه پزشکی دوره ای پرسنل نیز انجام می شود و پایش و آموزش دائمی مداحان و پرسنل سالن تطهیر نیز از جمله دیگر اقدامات است.