کد خبر: 66105

آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور از سوی رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راههای کشور و همچنین جانشین رئیس پلیس راهور، تشریح شد.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ محمد حسین حمیدی رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راههای کشور گفت: بر اساس گزارش دریافتی در تمامی محورهای استان آذربایجان شرقی، غربی، اصفهان، البرز، تهران، چهار محال و بختیاری، زنجان، فارس، قزوین، مرکزی، همدان و کهکیلویه و بویراحمد بارش برف گزارش شده است. همچنین در استانهای مازندران محور هراز، فیروزکوه، در محدوده گدوک و کرج - چالوس و استان سمنان در گردنه آهووان بارش برف گزارش شده است.

وی افزود: در استانهای کرمانشاه، گیلان، خوزستان و جنوب استان فارس بارش باران گزارش شده است.

سرهنگ حمیدی اظهار داشت: آزادراه پل زال - خرم آباد که صبح چهارشنبه به علت کولاک و بارش برف شدید مسدود شده بود، بازگشایی شد.

وی افزود: تردد در تمامی راهها و معابر کشور عادی و روان گزارش شده است و فقط در استان خراسان رضوی با توجه به پیاده روی زائران مشهد مقدس ترافیک پرحجم است.

سرهنگ حمیدی گفت: تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ در جاده های برفی ممنوع است و پلیس از تردد این خودرو ممانعت به عمل می آورد.

بارش برف و باران در اکثر محورهای مواصلاتی کشور

سرهنگ پرویز سیاح البرزی جانشین رئیس پلیس راهور ناجا نیز در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور اظهار داشت: بر اساس آخرین تصاویر دریافتی از دوربینهای نظارت تصویری، سامانه های هوشمند ترافیک شمار برخط و گشتهای شعب راهداری سراسر کشور در حال حاضر تمامی محورهای کشور از ترافیک عادی و روان برخوردارند و تاکنون گزارشی مبنی بر بار ترافیکی دریافت نشده است.

وی با اشاره به وضعیت جوی جاده های کشور، گفت: بر اساس آخرین تصاویر دریافتی از وضعیت جوی جاده های کشور در حال حاضر در تمامی محورهای استان البرز، تهران غرب، استان اصفهان، چهار محال بختیاری، قزوین و زنجان بارش برف گزارش شده است.

سرهنگ البرزی ادامه داد: همچنین در استان کرمانشاه نیز بارش پراکنده باران و لغزندگی معابر اعلام شده است.

وی افزود: همچنین در استانهای آذربایجان غربی، کردستان، کهکیلویه و بویراحمد، ایلام، لرستان و کرمانشاه به علت بارش برف در شبانه روز گذشته یخبندان و لغزندگی معابر گزارش شده و تردد با زنجیر چرخ انجام خواهد شد.

سرهنگ البرزی گفت: مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا به صورت شبانه روزی و با شماره تلفنهای ۱۲۰ و ۸۸۲۵۵۵۵۵ پاسخگوی آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور خواهد بود.