کد خبر: 66624

زن و مرد جوانی بعد از گذشت ۶ سال از زندگی مشترک برای این که زن نمی توانست دارای فرزند شود و مرد طعم شیرین پدر شدن را بچشد، دادخواست طلاق توافقی را ارائه دادند.

به گزارش افکارنیوز ، زن و مردی جوان با مراجعه به دادگاه خانواده ونک دادخواست طلاق توافقی به قاضی یکی از شعب این مجتمع قضایی خانواده ارائه دادند. در ابتدای جلسه زن با بیان این که ۶ سال شوهرم مرا تحمل کرد و پا روی دلش گذاشت، اظهار داشت: دیگر زمان جدا شدن است تا شوهرم طعم پدر شدن را بچشد.

وی با اشاره به این که طی ۶ سال شوهرم از هر هزینه ای برای درمان بیماری ام استفاده کرد، افزود: ما با یکدیگر توافق کردیم که جدا شده و شوهرم به آرزوهایش برسد و من نیز هیچ شکایتی ندارم و تمام حق و حقوقم را به او می بخشم و برایش آرزوی خوشبختی می کنم.

مرد در دادگاه خانواده حضور داشت و با بیان این که همسرم را بسیار دوست دارم و او اصرار دارد که از یکدیگر جدا شویم، گفت: همسرم حاضر نیست فرزندی از پرورشگاه به سرپرستی بگیرد و می خواهد از او جدا شده و مجدد ازدواج کنم.

زن بار دیگر در مقابل قاضی پرونده بیان کرد: نمی توانم فرزند شخص دیگری را به سرپرستی بگیرم و یا از پرورشگاه فرزندی را تحت سرپرستی خود گرفته و با این امر کنار بیایم؛ بنابراین بهترین راه جدا شدن از شوهرم است تا حداقل او به خواسته های خود برسد.

مرد با بیان این که حاضر نیستم همسرم ناراحت باشد و هر کاری که او بگوید، انجام می دهم، اظهار داشت: اگر او بخواهد جدا می شوم و سختی این کار را تحمل می کنم تا او به آرامش برسد.

وی با بیان این که امروز دادگاه باید واسطه شود و نگذارد ما از یکدیگر جدا شویم، ادامه داد: با تمام این تفاسیر می خواهم همسرم به من فرصت داده و بتوانیم فرزندی را به سرپرستی قبول کنیم.

زن با بیان این که بارها در خصوص سرپرستی فرزند با شوهرم صحبت کردم و نمی توانم با این موضوع کنار بیایم، اظهار داشت: شوهرم می داند که نمی توانم با این موضوع کنار آمده و باید هرچه زودتر از هم جدا شویم.

قاضی پرونده بعد از اتمام صحبت های زن و مرد از آن ها خواست که گذشت داشته و زن از مرد جدا نشود.

وی بیان کرد: ۶ سال از زندگی مشترکتان می گذرد، درست است که فرزند نقش مهمی در زندگی دارد ولی زندگی تان را نابود نکنید چرا که حتماً راهی وجود دارد. همچنین قاضی پرونده در ادامه از زن خواست که با سرپرستی فرزند موافقت کند.

مرد در انتهای بیان کرد: نمی دانم باید چه کنم که زندگی ۶ ساله ام نابود نشود و همسرم ناراحت نشود.

بعد از صحبت قاضی پرونده، زن برای فکر کردن در خصوص درخواست مرد از طلاق منصرف شد. بنابراین حکمی مبنی بر طلاق توافقی صادر نشد و جلسه خاتمه یافت و رسیدگی به آن به دلیل تأمل بیشتر زن در راستای موضوع سرپرستی فرزند به روزی دیگر موکول شد.