کد خبر: 67442

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: به منظور کاهش آسیب و افزایش ایمنی عابران پیاده اقدامات متعددی با همکاری مدیریت شهری و پلیس راهور به اجرا در آمده که آخرین نمونه آن را با افتتاح زیرگذر چهارراه حضرت ولی عصر (عج) در مرکز تهران شاهد بودیم.

به گزارش افکارنیوز ، سید جعفر تشکری هاشمی افزود: هر روز حداقل دو نفر بر اثر حوادث رانندگی در تهران کشته می شوند که دست کم یک نفر از آن ها را عابران پیاده تشکیل می دهند و این در حالی است که یک چهارم کشته شدگان ناشی از تصادفات تهران را راکبان موتورسیکلت و ترک نشینان آن ها تشکیل می دهند.

وی با اشاره به این که در مجموع سه چهارم کشته های تصادفات تهران عابر پیاده و موتورسیکلت سوار هستند، اظهارداشت: گر چه این آمار هر سال نسبت به سال قبل کمتر می شود اما کشته شدن حتی یک نفر در تصادفات نیز غیر قابل قبول است.

تشکری هاشمی با بیان این که آموزش های نظری و عملی از دوران خردسالی و کودکی یکی از مهم ترین راهکارهای ارتقای فرهنگ عبور و مرور و در نتیجه کاهش تصادفات رانندگی است، تصریح کرد: آموزش رفتارهای صحیح ترافیکی و افزایش فرهنگ ترافیک شهروندان موجب بهبود رفت و آمدها در شهر شده و همچنین هرج و مرج در معابر شهری را کاهش می دهد.

معاون شهردار تهران در پایان رعایت حقوق پیاده ها از سوی سواره ها از یک طرف و انجام تکالیف و وظایف شهروندی از سوی عابران پیاده از طرف دیگر را مورد تأکید قرار داد و گفت: رعایت قوانین و مقررات از جمله استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسیکلت سواران، رعایت حقوق دیگران و اندکی گذشت در رانندگی، از عوامل موثر در کاهش تصادفات محسوب می شوند.

گفتنی است پس از ارسال بیش از ۲۲ هزار اثر شهروندی مرتبط با محور حمل و نقل و ترافیک به نخستین جشنواره مشکات، دومین جشنواره مشکات در محور فرهنگ ترافیک در سه گروه سنی و چندین قالب برگزار خواهد شد و ۳۷۴ محله شهر تهران تا بیستم دی ماه پذیرای آثار شهروندان علاقه مند به شرکت در این جشنواره آموزشی هستند.