کد خبر: 69368

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق در یک ساختمان اداری مسکونی در خیابان قائم مقام فراهانی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، سید جلال ملکی در این باره گفت: وقوع یک مورد حادثه حریق در یک ساختمان اداری مسکونی در ساعت ۲: ۱۵ بامداد روز چهارشنبه به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه آتش نشانان پنج ایستگاه به همراه نرده بام هیدرولیکی از سوی ستاد فرماندهی به محل حادثه واقع در خیابان قائم مقام فراهانی اعزام شدند، گفت: پس از حضور عوامل آتش نشانی در محل مشاهده شد که حریق در یک ساختمان پنج طبقه رخ داده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، با بیان اینکه کانون آتش سوزی، آشپزخانه طبقه دوم این ساختمان بوده است، افزود: در طبقه پنجم این ساختمان یک خانواده شامل پدر و مادر و دو دختر زندگی می کردند که دود غلیظ ناشی از این حریق سبب وحشت و محبوس شدن آنان در میان دود شده بود.

ملکی ادامه داد: آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه، عملیات اطفای حریق و نجات افراد محبوس را آغاز کردند که یک گروه از آتش نشانان این چهار تن را به پشت بام منتقل کردند.

وی با اشاره به انجام عملیات اطفای حریق از سوی آتش نشانان، افزود: گروهی دیگر از آتش نشانان نیز شعله های آتش در این واحد مسکونی را مهار و به طور کامل اطفا کردند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، عوامل آتش نشانی پس از اطفای حریق، افراد حاضر در پشت بام را به وسیله نرده بام هیدرولیکی به سطح زمین منتقل کرده و در ساعت ۳: ۲۸ بامداد به عملیات خود خاتمه دادند.

وی درباره علت وقوع این حادثه نیز گفت: کارشناسان آتش نشانی علت وقوع این حادثه را بررسی خواهند کرد.