کد خبر: 70783

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان لرستان از شناسایی و دستگیری فردی که از طریق اینترنت مبلغی را به صورت غیرمجاز از حساب بانکی یک نفر سرقت کرده بود، خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ محسن بهشتی در این باره گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد یا افراد ناشناسی از حساب وی بصورت اینترنتی مبلغ ۲۴ میلیون ریال را سرقت کرده اند، موضوع در دستور کار ویژه کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در این رابطه پرونده مقدماتی تشکیل و تحقیقات تخصصی و ویژه کارآگاهان در فضای مجازی و سایت های اینترنتی انجام یافت که سرانجام مشخص شد این برداشت ها در چند نوبت مختلف توسط یکی از شهروندان صورت گرفته است.

رئیس پلیس فتای استان لرستان ادامه داد: با تکمیل شدن تحقیقات، طی هماهنگی با مقام قضایی متهم توسط ماموران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد که در تحقیقات صورت گرفته، وی هنگامی که با مدارک و مستندات مستدل و محکم و ادله الکترونیکی پلیس مواجه شد به ناچار به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را از این کار را کسب مال عنوان کرد.

بهشتی تصریح کرد: متهم برای شناسایی نشدن توسط پلیس بلافاصله پس از سرقت مبالغ از حساب فرد شاکی اقدام به خرید کارت شارژ از طریق اینترنت می کرده و سپس کارت های شارژ را به فروش رسانده و عواید حاصل آز آنها را به حساب خود واریز می کرده است.

وی با بیان اینکه پلیس فتا با دارا بودن توانمندی، هوشمندی و دانش روز دنیا همواره از مجرمان و تبهکاران اینترنتی چند گام جلوتر بوده و در سریع ترین زمان ممکن آنها را شناسایی و دستگیر می کند به همه افرادی که قصد چنین فعالیت های مجرمانه ای و ناامن کردن فضای سایبری و ایجاد مزاحمت برای کاربران را دارند هشدار داد.

رئیس پلیس فتای استان لرستان همچنین برای پیشگیری از بروز این گونه سرقت ها، گفت: توصیه ما به کاربران این است که همواره از تحویل کارت های اعتباری به دیگران به جد خودداری کنند، برای فعال نمودن رمز اینترنتی از افراد قابل اعتماد کمک بگیرند و حساب های بانکی خود را به طور مرتب چک کنند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوکی موضوع سریعاً از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس فتا اطلاع دهند.