کد خبر: 73149

کرمان خبر

حاج حسین محمدی پیرمرد 88 ساله اهل نوق از توابع شهرستان رفسنجان کل اموالش را در راه خیر بخشید.

به گزارش کرمان خبر، دیار نوق رفسنجان همواره با وجود خیران زیادی که دارد، معروف است و در هر زمینه خیران پای کار هستند و به کمک شهرداری، بخشداری و سایر ارگان‌ها می‌آیند.

بخش نوق شمالی‌ترین نقطه شهرستان رفسنجان است و بهرمان مرکز این بخش است، باخبر شدیم، پیرمردی تمام دارایی خود را صرف خرید دستگاه رادیولوژی برای درمانگاه شهر بهرمان کرده است، راهی خانه وی شدیم تا موضوع را جویا شویم.

حاج حسین محمدی پیرمرد خوش‌برخورد و نورانی با دو عصای چوبی درب را باز کرد، عینکی بر چشمانش بود که نمره بالای چشمان او را نشان می‌داد.

او یکی از چشمانش را از دست داده و تنها با یک چشم روزگار می‌گذراند و نعمت‌های خدا را می‌بیند، حاج حسین نمی‌خواست هیچ کس از او تعریف کند و کاری که کرده را فقط برای رضای خدا عنوان می‌کرد و گفت: خدا تمام بنده‌ها را سالم و عاقبت به‌خیر کند.

پیرمردی که سخاوتش به وسعت دریا است، عاشق مسجد و نماز جماعت بود و تازه از نماز مغرب و عشاء برگشته بود، ذکر می‌گفت و با فرزندان و میهمانانش با لبی خندان برخورد می‌کرد.

دختر بزرگ او  اظهار داشت: پدرم همه اموالش را در راه خدا داده و نصف خانه‌اش را هم برای تعریض کوچه، شهرداری از او گرفته است.

وی افزود: مادرم 30 سال پیش از دنیا رفت و پدرم تنها شد و برای رفع تنهایی عمه‌ام که زنی تنها بود، کنار خودش آورده و عمه‌ام هم دار فانی را وداع گفت و ما اکنون از پدرمان مراقبت می‌کنیم.

حسین محمدی هر شب میهمان یکی از 11 فرزندانش است و در خانه آنها نور و برکت به‌همراه می‌آورد، حاج حسین هفت فرزند دختر و چهار فرزند پسر دارد و امروز 66 نوه و نتیجه دور او را گرفته‌اند.

حاج حسین به ما یاد داد، قلبمان را پاک کنیم و تقوا داشته باشیم، مال دنیا برای دنیا است و هر چه با خود به آخرت می‌بریم، اعمال ما هستند که باید پاک باشیم تا عاقبت به‌خیر شویم.

او نمی‌خواست کسی از او تعریف کند، اما اغنیا و ثروتمندانی که به مال دنیا دل بسته‌اند و گویا هرگز نمی‌میرند، بهتر است، بدانند دل‌های دریایی وجود دارد که از کل اموال خود بگذرد تا در راه نجات بیماران خرج شود.

فارس