کد خبر: 73488

زهرا کاسترو بانوی تازه مسلمان آرژانتینی که به همراه همسر و فرزندان خود، یکی از مدعوین شرکت کننده در مراسم شیرخوارگان حسینی هیأت پیروان عترت یزد در حسینیه بزرگ شاهزاده فاضل یزد بود.

کرمان خبر/ زهرا کاسترو بانوی تازه مسلمان آرژانتینی که به همراه همسر و فرزندان خود، یکی از مدعوین شرکت کننده در مراسم شیرخوارگان حسینی هیأت پیروان عترت یزد در حسینیه بزرگ شاهزاده فاضل یزد بود در سخنانی به آشنایی خود با امام حسین(علیه السلام) و عاشورا اشاره کرد و افزود : با عاشورا و امام حسین (علیه السلام) می توان معنی شهادت را فهمید.
 
به گزارش خبرنگار پیروان عترت هیأت رزمندگان اسلام یزد، صوفیا کاسترو بانوی تازه مسلمان آرژانتینی و اهل شهر بوئنوس آیرس پایتخت این کشور، قریب به هفت سال پیش مسلمان شده است. وی چند ماه پیش به همراه خانواده اش در ایران اقامت دارند و همزمان با برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی از سوی هیأت پیروان عترت خواهران، به همراه دو فرزند و همسرش به یزد آمدند و در این مراسم درباره دیدگاه و شناخت خود درباره اسلام و انقلاب اسلامی سخنانی را بیان کرد. این بانوی تازه مسلمان به حضور خود در ایران اشاره نموده و گفت : انقلاب اسلامی اکنون جهانی شده و این انقلاب از عاشورا الگو گرفته است.
 
برای آشنایی با این بانوی تازه مسلمان که نام خود را از صوفیا به زهرا تغییر داده است خبرنگار هیأت پیروان عترت خواهران یزد گفتگویی را انجام داده است که تا کنون در برخی پایگاههای خبری منتشر شده است.
 
ضمن خوشامدگویی به شما و خانواده محترمتان، بفرمایید چگونه با اسلام آشنا شدید؟
زهرا کاسترو:  با یک زوج مسلمان آرژانتینی در بوئنس آیرس آشنا شدم که در مورد اسلام برای من توضیحاتی دادند  و کم کم با سؤالاتی که از آنان می پرسیدم و کتابهایی را که د ر مورد اسلام معرفی می کردند با اسلام بیشتر شدم. کم کم به مسجد شهر بوئنس آیرس رفتم. در آنجا اساتید اسلام شناسی بودند که به سؤالات ما پاسخ می دادند. پس از یک سال مطالعه و تحقیق، شهادتین را گفتم و مسلمان شدم.
 
قبل از ازدواج به اسلام ایمان آوردید یا بعد از ازدواج؟ چگونه با همسر خود آشنا شدید؟
زهرا کاسترو :  قبل از ازدواج و 17 ساله بودم که شهادتین را بر زبان جاری کردم و اکنون هفت سال است که مسلمان شده ام. همسرم یکی از اساتید اسلام شناس من بود که پس از مسلمان شدن با وی ازدواج کردم و اکنون دو فرزند دارم.
در مورد میزان تحصیلات خود بگویید:
زهرا کاسترو: چند سالی به دانشگاه رفتم و درس را رها کردم. اکنون به دنبال تحصیل علوم حوزوی هسستم.
 
علّت اقامت شما در ایران چیست؟
همسرم پیشنهاد داد که برای آشنایی بیشتر با اسلام به ایران بیاییم و در حوزه علمیه تحصیل کنیم. اکنون من و همسرم به صورت موقت در ایران به سر می بریم و تحصیل می کنیم و قصد بازگشت به کشور خود را داریم.
 
بعد از مسلمان شدن شما؛ نظر خانواده به ویژه پدر و مادرتان در این رابطه چه بود؟
مادرم بعد از مسلمان شدن من همیشه در مورد اسلام از من سؤال می کرد و چند بار با من به مسجد آمد و نزدیک به یکسال است که مسلمان شده است.
 
وضعیت زنان آرژانتینی را چگونه میبینید؟
زنان در آرژانتین بسیاری از مسایل را وارونه می بینند. از طریق رسانه ها یک آزادی دروغین به آنان وعده داده می شود. چیزی که برای زنان آرژانتینی و به طور کلی برای زنان غربی مهم است وضعیت ظاهری و حضور فیزیکی است.
 
زنان غربی و زنان آرژاتینی فکر می کنند وقتی بتوانند با ظاهری بی حجاب و عرض اندام در جامعه ظاهر شوند به آزادی رسیده اند و ارزش پیدا کرده اند و بیشتر ارزَش آنان جنسیتی است.
 
زنان مسلمان آرژانتینی چه وضعیتی دارند و دیدگاه جامعه نسبت به آنان چگونه است؟
مردم عادی ما را با آغوش باز قبول می کنند و حتی با حجاب ما را قبول می کنند و خیلی از افراد درباره حجاب و درباره اسلام از ما سؤال می کنند ولی رسانه ها و برخی گروههای ضد اسلامی تبلیغات منفی می کنند.
 
برنامه های ماهواره یک آزادی دروغین برای زنان و خانواده ها را ترویج می کند که واقعیت ندارد. همیشه در غرب به ما می گفتند زن های ایرانی تحت ستم هستند و من در این مدت چند ماهه که در ایران هستم می بینم که چگونه ما را فریب داده اند. وی تصریح کرد : خوشا به حال شما زنان ایرانی که می توانید با رعایت حجاب اسلامی و در کمال آزادی زندگی کنید و در هر شهر مساجد و مدارس اسلامی وجود دارد و شما می توانید فرزندان خود را اسلامی تربیت کنید.
 
آزادی حجاب در آرژانتین چگونه است؟
آزادی حجاب وجود دارد. خوشبختانه زنان مسلمانی هم که در چند سال اخیر به حجاب اهمیت نمی دادند اکنون با آشنایی بیشتر با اسلام و خواندن کتب اسلامی، حجاب را پذیرفته اند و عاشق اسلام شده اند.
 
نظر شما درباره یزد و زنان یزدی در این مدت کوتاه اقامت در این شهر چیست؟
وقتی در شهر یزد و در این مراسم شرکت کردم و این شور زنان را دیدم که چگونه حجاب دارند و اشک می ریزند انرژی گرفتم. وقتی بازگردم به مردم کشورم خواهم گفت چقدر مهمانپذیر هستند.
 
خانم کاسترو با تأکید بر این مطلب که شما زنان مسلمان الگوهایی برای زنان دنیا هستید به زنان یزدی توصیه کرد: به گونه ای فرزندان خود را تربیت کنید که وقتی آقا امام زمان(عج) نظاره می کنند؛ لذّت ببرند و شما فرزندانی را تربیت می کنید که در آینده سرباز امام زمان (عجل الله تعالی) خواهند بود.
 
وی با تأکید بر اینکه هم اکنون صدای اسلام در دنیا شنیده می شود افزود : فرزندان خود را همچون فرزندان امام حسین(علیه السلام) برای الگو شدن بشریّت تربیت کنید و در خانه های خود یاد اهل بیت را نگهدارید.فرهنگ نیوز