کد خبر: 74749

به بهانه برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان کرمان

جنگ بهانه است، وقتی که خداوند اراده کند خوبان امت را گلچین نماید، از شهر رم در ایتالیا هم گلی می‌چیند.

 

 

به گزارش کرمان خبر؛  شهید غضنفر خاوند فرزند اصغر در سال 1335 در یکی از روستاهای بافت در خانواده‌ای مذهبی به دنیا و حدوداً 5 ساله بود که مادرش را از دست داد. تحصیلات ابتدایی خود را در روستای وکیل آباد( یکی از روستاهای شهرستان بافت استان کرمان) در حالی شروع کرد که جای خالی مادر پر شده بود. آری مادری که با داشتن سن کم تربیت این شهید و برادر بزرگترش را بر عهده گرفت و مادری مهربان و فداکار بود. این شهید عزیز تحصیلات راهنمایی خود را در شهرستان سیرجان و حاجی آباد و دبیرستان را در سیرجان و تهران در رشته‌ی ریاضی فیزیک با موفقیت گذراند.


توقف تحصیل به خاطر مشکلات مالی


وی با عشق و علاقه‌ای خاص درس می‌خواند تا در اواخر سال 1356 برای ادامه تحصیل در مراتب بالاتر به دانشگاه‌های خارج از کشور قبول شد اما به علت مشکلات مالی موفق به رفتن نشد به همین علت وارد نیروی دریایی بندر عباس و در آنجا مشغول به کار شد. اما همواره چون از قشر فقیر جامعه بود، به فکر این بود که بتواند به این قشر جامعه خدمتی کند.


امکان ادامه تحصیل در ایتالیا


به همین خاطر در سال 1358 که برای بار دوم به تحصیلات خارج از کشور قبول می‌شود و قصد خروج و انصراف از نیروی دریایی را دارد، علت این انصراف را خدمت به قشر فقیر مردم جواب می‌دهد.


اواخر سال 1358 ادامه تحصیلات خود را در دانشگاه تیونیست ایتالیا آغاز می‌کند ایشان از همان ابتدا به رهبر امت(حضرت آیت‌الله امام خمینی(ره)) علاقه خاصی و با روحانیون مبارز تهران ارتباط کامل داشتند.


با ورود به دانشگاه نیز یکی از اعضای فعال انجمن اسلامی دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در خارج از کشور می‌شود.


شهادت به دست منافقین


فعالیت های خود را در این انجمن شروع کرده و به علت اینکه منافقان مزاحمت‌هایی ایجاد می کردند، چندین بار مجبور به عوض کردن منزل مسکونی خود شدند و سرانجام پس از شهادت شهیدان رجایی و باهنر در تظاهراتی که بر علیه مزدوران عامل این حادثه در شهر رم برپا شده بود، منافقین وی را شناسایی نموده و پس از ایجاد درگیری بین منافقین و دانشجویان، وی به شهادت رساندند.


وی همواره توصیه می‌کردند که ما نباید انقلابی را که با خود هزاران شهید بر پا شده است، دوباره به مزدوران و کافران پس واگذاریم. اسلام همان است که حضرت امام می‌گویند و ما همواره باید پیرو این رهبر عزیز باشیم تا انقلاب و اسلام را نگه داریم.


تشییع جنازه در شهر رم ایتالیا


جنازه شهید در شهر رم ایتالیا مورخ 3/7/1360 با شرکت گروه کثیری از برادران و خواهران مسلمان مقیم رم به سوی فرودگاه این شهر تشییع و به تهران فرستاده شد و یک روز بعد از پزشک قانونی تهران به سمت بهشت زهرا (س) تشییع شد. بعد از شهادت ایشان دانشجویان مسلمان ایرانی در اروپا خواستار فعال نمودن نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و پیشبرد سیاست خارجی و صدور انقلاب، اخطار به دولت ایتالیا در مورد حمایت از ضد انقلاب و پی‌گیری جریان شهادت این شهید از طریق مقامات قضایی ایتالیا و قاطعیت بیشتر در مقابل ضد انقلاب شده و این دانشجویان همچنین با دیگر همبستگی قلبی خود را با امام و روحانیت آگاه و متعهد و امت شهید پرور ایران ابراز داشته و اعلام کردند که در صورت صلاحیت مقامات متعهد جمهوری اسلامی ایران آماده‌ی عظیمت به جبهه‌های جنگ علیه مزدوران آمریکایی جنایتکار می‌باشند.


آخرین توصیه‌ها


شهید عزیز وقتی برای آخرین بار برای دیدار از خانواده به ایران اسلامی آمده بودند گویی خودشان می‌دانستند که دیگر بر نخواهند گشت همواره سخنشان این بود که اگر من برنگشتم و شهید شدم، برایم گریه نکنید زیرا من از علی اکبر امام حسین عزیزتر نیستم، شما به صبر حضرت زینب(س) نگاه کنید. اخلاق و رفتار شهید در خانواده و میان اقوام و فامیل قابل تحسین بود زیرا ایشان خیلی متین و آرام بودند و هرگاه در یک مجلس از کسی غیبت می‌شد فرد غیبت کننده را از این کار نهی می‌نمودند و در همه حال به نماز اهمیت نشان می‌دادند و هیچگاه نمازشان را به تاخیر نمی‌انداختند.

 

خبری که از شهادت غضنفر خاوند حکایت داشت


دانشجوی انجمن اسلامی در ایتالیا به دست ضد انقلابیون و منافقین شهید شد: 30/7/60 تهران –


خبر گزاری پارس : بنا به گزارشات رسیده به خبرگزاری پارس در یکی از شهرهای ایتالیا بین برادران دانشجوی عضو انجمن اسلامی و ضد انقلابیون و منافقین درگیری روی داد. در جریان این درگیری برادر غضنفر خاوند دانشجوی سال سوم مکانیک دانشگاه تربیت ایتالیا و عضو انجمن اسلامی منطقه شمال ایتالیا که یکی از برادرانش نیز در جبهه یزد حق و باطل در خوزستان مشغول نبرد است، به لقاء الله پیوست و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


اطلاعیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا شاخه ایتالیا


در رابطه با شهادت این رزمنده موحد، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا شاخه ایتالیا اطلاعیه‌ای صادر کرد.


در قسمتی از این اطلاعیه آمده است: امروز برای مسلمان متعهد بر انقلاب اسلامی، همه زمین‌ها کربلا و همه روزها عاشورا است. امروز خون مدافعان اسلام و انقلاب اسلامی بوسیله حرامیان یزیدی حلال شمرده می‌شود چرا که بر ندای حسین زمان خمینی بت شکن لبیک گفته و در صحنه نبرد حق و باطل به یاری‌اش شتافتند.


در پایان این اطلاعیه ضمن تبریک و شهادت این سرباز متقی به حضور ولی عصر(عج) و نائب برحقش امام خمینی و امت شهید پرور ایران از مسئولان دولت جمهوری اسلامی ایران درخواست شده که بیش از این اجازه صدور ارز از بیت المال مسلمین برای این دشمنان خدا و خلق نشود.


تشییع جنازه با شكوه عضو انجمن اسلامی دانشجویان در رم 4/8/60


به گزارش واحد مرکزی خبر جنازه برادر غضنفر خاوند، عضو انجمن اسلامی دانشجویان در ایتالیا که به دست منافقین جنایتکار به شهادت رسیده با شرکت گروه کثیری از برادران و خواهران مسلمان مقیم رم به سوی فرودگاه این شهر تشییع شد تا از این محل به تهران حمل شود. در این مراسم باشكوه شرکت کنندگان با شعارهای کوبنده و انقلابی انزجار و تنفر خود را از امپریالیسم جهانخوار و دست نشاندگانش و تروریست‌های منافق ابراز داشتند.


اطلاعیه بنیاد شهید به مناسبت مراسم تشییع جنازه شهید غضنفر خاوند 4/8/60


بنیاد شهید در رابطه با شهادت برادر دانشجو غضنفر خاوند بدست منافقین در ایتالیا و برنامه تشییع جنازه آن شهید بیانه‌ای بدین شرح انتشار داد:


بسم الله الرحمن الرحیم؛ ملت مسلمان و شهید پرور ایران!


عزم راسخ و اراده استوار شما معجزه آفرینان قرن در صیانت از اسلام بزرگ و دفاع از اجرای احکام قران کریم و تداوم بخشیدن به انقلاب عظیم اسلامی، ابر قدرت‌های شرق و غرب خصوصا آمریکای جهان خوار، صهیونیست غاصب و همچنین پیوسته وابسته به آن‌ها را بر آن داشت تا از تدارک توطئه علیه شما حماسه آفرینان تاریخ سرخ اسلام لحظه‌ای آرام نگیرند.


ذکر توطئه‌ها و نیرنگ‌های این پلیدان و تبهکاران را صفحات تاریخ هرگز توان گنجایش نخواهد داشت. آری منافقین سیردل در آخرین لحظات حیات پلید سیاسی‌شان همگام و هم دست با آمریکای جهانخوار هر روز به ترور عزیزانی از این امت به خون نشسته دست می زنند. زمانی که در داخل کشور نمی‌توانند به انحاء مختلف به نیات شوم خود دست یابند، فرزندان اسلام و پیروان امام امت را در خارج از کشور شناسایی و به شهادت می‌رسانند که شهادت برادر مجاهد و مسلمان غضنفر خاوند در ایتالیا از آن نمونه است.


اطلاعیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در مورد شهادت غضنفر خاوند


دانشجویان مسلمان ایرانی در اروپا خواستار قاطعیت بیشتر در مقابل ضد انقلاب شدند. اتحادیه‌های انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا در رابطه با شهادت برادر غضنفر خاوند در ایتالیا اطلاعیه‌ای منتشر کردند و در آن طی محکوم کردن جنایات منافقین، برای قاطعیت بیشتر مقامات مسئول و جلوگیری از فعالیت های ضد انقلاب قطع‌نامه‌ای منتشر نمودند.


در این قطع‌نامه دانشجویان خواستار فعال نمودن نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج و تصفيه عناصر ناصالح از آنها و پیشبرد سیاست خارجی و صدور انقلاب، اخطار به دولت ایتالیا در مورد روش نادرست در مقابل مسلمانان و حمایت از ضد انقلاب در این کشور، پی گیری جریان شهادت غضنفر خاوند از طریق مقامات قضایی ایتالیا، تصمیم قاطع و جدی در مقابل نیروهای ضد انقلاب و توجه بیشتر خبرگزاری پارس به پیام‌های انجمن اسلامی‌های خارج از کشور شده‌اند.


این دانشجویان همچنین بار دیگر همبستگی قلبی خود را با امام، روحانیت آگاه و امت شهید پرور ایران ابراز داشته و اعلام کرده‌اند که در صورت صلاحدید مقامات جمهوری اسلامی ایران، آماده عزیمت به جبهه‌های جنگ علیه مزدوران آمریکای جنایت کار می‌باشند.هجرت

ادامه اخبار