کد خبر: 75456

سخنگوی شورای شهر با بیان این‌که حس مطالبه‌گری مردم کرمان ضعیف است، گفت: برخی شهرهایی که در دوران مبارزات مردم برای پیروزی انقلاب در آن‌ها وقایعی رخ داده، توانسته‌اند این وقایع را به ثبت برسانند و بر همین اساس نیز در تاریخ خاصی مردم این شهرها به دیدار رهبر معظم انقلاب می‌روند.

به گزارش کرمان خبر  ؛ کمال جوانمرد سخنگوی شورای شهر گفت: ۲۴ مهرماه ۵۷  یکی از روزهای بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی است که در این روز مردم انقلابی کرمان اقدام به برپایی مراسم اربعین «شهدای ۱۷ شهریور» و سالگرد حاج‌آقا «مصطفی خمینی» در مسجد جامع کرده بودند که عوامل رژیم پهلوی، مسجد جامع کرمان را به آتش می‌کشد و شماری از مردم کرمان شهید و مجروح می‌شوند.

وی ادامه داد: خواستار این هستیم که این روز، به‌عنوان روز «مسجد جامع» در تقویم رسمی کشور ثبت شود و به همین مناسبت نیز هر سال مردم کرمان به دیدار مقام معظم رهبری بروند.
همچنین ، حجت‌الاسلام ربانی با بیان این‌که این موضوع از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز در حال پی‌گیری است، بیان کرد: در ۲۴ مهر ۵۷ حادثه‌ی بزرگی اتفاق افتاد و این حادثه تبدیل به شعار انقلاب شد، اما مردم کرمان قدر آن را نمی‌دانند.
وی افزود: حادثه‌ی ۲۴ مهر ۵۷ تأثیر به‌سزایی در بسیج مردم سراسر کشور در مبارزه با رژیم محنوس پهلوی داشت؛ چراکه سه اصل مهم مردم از جمله مسجد، قرآن و ناموس مردم مورد تعرض قرار گرفته بود.
ربانی با بیان این‌که کرمان دارای افراد بزرگی است که می‌توانند ثبت روز ۲۴ مهر ۵۷ در تقویم رسمی کشور و دیدار مردم کرمان با مقام معظم رهبری به مناسبت این روز را تا رسیدن به نتیجه پی‌گیری کنند، خواستار پی‌گیری جدی این مهم شد.

به گزارش کرمان خبر ، چند سال گذشته طرحی با عنوان "وصال یار" با موضوع درخواست دیدار مردم استان کرمان هر ساله در تاریخ 24 مهر با رهبر معظم انقلاب  به همت گروه های مردمی در کرمان اجرا گردید و بیش از 5 هزار امضا از قشرهای مختلف استان کرمان جمع آوری شد و به مسئولان استانی تحویل گردید اما تا کنون این مهم برای مردم کرمان رخ نداده است .