کد خبر: 76182

آمادگی برای همایش اربعین حسینی

ساماندهی حضور میلیونها زائر در حریم حسینی در سالهای گذشته به همایشی رسانه ای و بین المللی تبدیل شده است که ابعادی فراتر از یک زیارت معنوی به خود گرفته است.

به گزارش کرمان خبر ، در حالی که بیش از بیست روز از ثبت نام کاروان اربعین حسینی از اروپا می گذرد شواهد حکایت از پیگیری های مستمر و جلسات پی در پی در کشور عراق دارد.

در جلسات اخیری که با حضور رئیس سازمان حج و زیارت و به میزبانی سرکنسول جمهوری اسلامی در کربلای معلی انجام گرفت مقدمات برگزاری این همایش عظیم میلیونی مورد بررسی قرار گرفت.همایش اربعین سال گذشته با حضور میلیونی زائران حسینی صورت گرفت که در آن زائرانی از کشورهای مختلف حضور پیدا کردند.

شکرالله طاهری سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این جلسه از همکاری خوب مسئولان و اهالی عراق در برگزاری و میزبانی زائران اربعین حسینی در سال گذشته تشکر کرد و گفت: مشکلاتی که در موضوع اسکان، امنیت، بهداشت و موکب‌های عزاداری و حمل و نقل و ارتباطات تلفنی وجود داشت امسال می‌تواند با برنامه ریزی و همپوشانی دستگاه‌های مسئول در عراق و ایران مرتفع شود.

مهندس سعید اوحدی، رییس سازمان حج وزیارت در جلسه اربعین که به میزبانی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی و با حضور نماینده بعثه مقام معظم رهبری در کربلا، معاون استاندار کربلا، مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت و مدیرعامل شمسا و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد، با تاکید بر ارائه بهترین خدمات به زائران گفت: باید با برنامه ریزی صحیح برای مشکلات تدبیر کرد.

لازم به ذکر است با توجه به جمعیت میلیونی حاضر در همایش اربعین لزوم توجه به ابعاد مختلف این سفر از مدتها قبل از برگزاری آن ضروری است تا شرایط حضور همگانی در این همایش بیش از پیش فراهم گردد و بر معنویت سفر نیز بیافزاید.

برنامه ریزی و ساماندهی پیاده روی اربعین در شرایط فعلی فراتر از یک برنامه ریزی زیارت تلقی می شود. ساماندهی حضور میلیونها زائر در حریم حسینی در سالهای گذشته به همایشی رسانه ای و بین المللی تبدیل شده است که ابعادی فراتر از یک زیارت معنوی به خود گرفته است.

فرهنگ نیوز