کد خبر: 77726

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان صبح امروز از دستگیری فردی که با جعل سند اراضی شخصی و دولتی اقدام به کلاهبرداری 400 میلیارد ریالی کرده بود، خبر داد.

به گزارش کرمان خبر به نقل از آرمان، سرهنگ ماشاالله کشاورزی در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت گزارش شهروندان مبنی بر وقوع کلاهبرداری کلان ، موضوع و روند شناسایی متهم در دستور کار ماموران کلانتری۲۲ شهر کرمان قرار گرفت.

وی افزود: سپس پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده موفق شد متهم را در شهر کرمان شناسایی و دستگیر کند.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان با بیان اینکه متهم بازنشسته و ۶۳ ساله است خاطرنشان ساخت: این کلاهبردار با بدست آوردن سربرگ‌های یکی از ادارات دولتی و جعل سند، ۲۵۰ میلیارد ریال از اراضی شخصی و ۱۵۰ میلیارد ریال از اراضی دولتی را بعد از تفکیک به نام خودش به شاکیان واگذار کرده است.

کشاورزی گفت: مالباختگان اظهار داشتند که به دلیل سن و سال و ظاهر ثروتمند فرد به وی اعتماد پیدا کردند از این رو از شهروندان می خواهیم هوشیار و آگاه باشند که همواره افراد کلاهبردار در قالب اشخاص دلسوز، شیرین زبان و معصوم ظاهر می‌شوند .

وی در ادامه گفت: در صورت برخورد با چنین مواردی ابتدا با استعلام از ارگان ‌های مربوطه از صحت و سقم مدارک ملکی که قصد معامله دارید آگاه شوید، سپس برای خرید آن اقدام کنید.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان در پایان افزود: پس از اعتراف متهم به بزه انتسابی پرونده قضائی تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی تحویل داده شد.