کد خبر: 79255

اکثر کارشناسان امنیت شبکه و ارتباطات قائل هستند که نرم افزار های ارتباطی همچون تلگرام ، وایبر و... امکان هک شدند را دارند .

کرمان خبر –  مهران شیخی  / ایرانی ها با عضویت 80 درصدی خود در نرم افزار تلگرام ، رتبه اول استفاده از آن را به نام خود ثبت کرده اند ، هر چند این نرم افزار به  ترتیب در  عربستان ، روسیه،آمریکا و یمن نیز از جایگاه  قابل توجهی برخوردار است ، اما هیچ کدام به اندازه ما به این نرم افزار وابسته نیستند و به آن اعتماد نکرده اند .

"هک تلگرام در کمتر از 4 دقیقه با آموزش تصویری  " از این دست پیام ها شاید روزانه با آنها مواجه شده باشید و یا به آن بی توجه بوده و از کنارش رد می شوید و یا با یک کلیک به پروژه از پیش تعریف شده عده ای که به دنبال سود جویی در این شبکه هستند می پیوندید . 

اکثر کارشناسان امنیت شبکه و ارتباطات قائل هستند که نرم افزار های ارتباطی همچون تلگرام ، وایبر و... امکان هک شدند را دارند .

این نرم افزار ها از همان ابتدای ورودشان دارای نقاط ضعفی بودند که باعث نفوذ و سو استفاده از حریم شخصی کابران را فراهم می کرد . 

ارسال این چنین پیام هایی بیشتر جهت مقاصدی همچون جاسوسی، جمع آوری اطلاعات و فروش آنها و یا تکمیل پازل هویت مجازی افراد برای بهره برداری های مختلف ، از جمله اهداف فعالان این حوزه است .

برای بدست آوردن این توانایی با هر سطح سواد هم که افراد باشند می توانند با دیدن یک سی دی آموزشی چند ساعته به این توانایی برسند .  

برای مقابله با این هکر ها میتوان به دو صورت اقدام کرد ، ابتدا اینکه اطلاع رسانی بیشتری در مواجه با اینجور پیام ها صورت بگیرد  و اگر پیام مشکوکی دریافت شد و کد یا شماره ای درخواست شد به آن توجهی نشود .

دوم اینکه از طریق ابزارها و برنامه های کاربردی ایجاد امنیت متناسب با سیستم مورد نظر( اندروید،آی.او.اس  و ...) استفاده  شود .

برای اینکار میتوان به مرجع های معتبر خرید نرم افزار مراجعه کرد و یا با پرداخت هزینه و یا رایگان این نرم افزار ها را دانلود کرد. 

گفتنیست بهترین راه حل برای جلوگیری از انتشار اطلاعات محرمانه مردم جایگزین کردن اپلیکشن های بومی است که متاسفانه متولیان امر برای تحقق این هدف اقدامی انجام نداده اند .