کد خبر: 79328

روز جهانی قدس و سایر مناسبات از دل همین انقلاب بیرون آمده و این وظیفه ماست در این روزها هرچه در توان داریم بگذاریم و به میدان بیائیم و تا فرصت باقی است تمام هم و غم خودمان را به این امر اختصاص دهیم .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر / محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در جلسه ستاد دهه فجر شهرستان کرمان ، ایام ا... دهه فجر را یادآور رشادتها و پایمردی های ملت عزیز ایران اسلامی دانست.

وی با اشاره به نامگذاری سال 94 بنام سال همدلی و همزبانی دولت و ملت از سوی مقام معظم رهبری نزدیکی و تقارن ایام ا... دهه فجربا انتخابات هفتم اسفند رامبارک خواندو ابراز امیدواری کرد برنامه های تدوین شده دهه مبارک فجر باشرکت مردم شریف وهماهنگی وهدایت مسئولین به بهترین شکل ممکن و هر چه باشکوهتر برگزار و اجرا شود.

توحیدی خاطرنشان کرد : اصل انقلاب است و ما هرچه داریم از انقلاب و همین دهه فجر است ،تمام فرصت ها ، پست ها ، هفته های دولت ، بسیج ، جهاد و ... همه از برکت همین انقلاب است ، انقلاب حق بزرگی بر همه ما دارد ، باید باشکوهترین برنامه ها ، ارزشمندترین طرح ها ، بزرگترین پروژه ها در این ایام به بهره برداری برسد ، باشکوهترین مجالس باید مجالس انقلاب باشد و این حق انقلاب است بر گردن تک تک ما ، حق شهداست که مسیر را برای ما هموار کردند ، حق امام راحل (ره) است ، میراث امام بزرگوار است ما باید این میراث را به بهترین شکل حفظ نمائیم .

وی با اشاره به ارزشمند بودن تمامی مناسبت ها و راهپیمایی ها ، از یوم ا.. 22 بهمن بعنوان سرآمد تمامی این مناسبت ها یاد کرد و تصریح نمود : روز جهانی قدس و سایر مناسبات از دل همین انقلاب بیرون آمده و این وظیفه ماست در این روزها هرچه در توان داریم بگذاریم و به میدان بیائیم و تا فرصت باقی است تمام هم و غم خودمان را به این امر اختصاص دهیم .

فرماندار کرمان 22 بهمن را نماد استکبار ستیزی و از برکات انقلاب دانست و اذعان داشت : این کشور روزی وابسته و متکی به استکبار جهانی بود اما امروز از برکت انقلاب هیچ قدرتی در جهان جرأت تعرض به این ملت و نظام را ندارد و این حاصل انقلاب است انقلاب این توان را به کشور داده و بحمدالله امروز همه به این باور رسیده ایم بنابراین همه ، اعم از مرد و زن ، پیر و جوان ، مدیر و غیرمدیر ، به خود و انقلاب و ایجاد کنندگان آن می بالیم و به شهدای انقلاب افتخار می کنیم که آن را برایمان به ارمغان آورند .

وی عظمت انقلاب را حاصل رشادت های جوان مردانی دانست که در دوران دفاع مقدس جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و با اشاره به وظیفه همه مردم در حفظ و صیانت از انقلاب تصریح کرد : تأکید و درخواست من از همه اقشار ملت این است با تمام وجود برای برنامه های انقلاب به میدان بیایند و اگر خدای نخواسته در این زمینه قصوری داشته باشیم باید به امام و شهداء پاسخگو باشیم که انقلاب به این زیبایی را به ما سپرده اند ، خون شهدای بسیاری به زمین ریخته شده تا انقلاب بماند و امروز استکبار جهانی انقلاب را هدف قرار داده و وظیفه ماست با تمام وجود از آن دفاع کنیم و اجازه کوچکترین حرکت سوئی را به دشمن ندهیم .

مهدی صدفی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان نیز گرامیداشت مناسبت ها و روزهای ملی در کشورهای جهان را با جمهوری اسلامی ایران دارای تفاوت دانست و گفت : در تمامی کشورهای دنیا روزهایی در تاریخ کشور از جمله روز استقلال ثبت کرده اند و مردم آن کشور با نگاه ملی خودشان آن روز را گرامی می دارند اما تفاوت این گرامیداشت توسط ملت عزیز ایران در این است که مردم علاوه برنگاه ملی ، نگاه اعتقادی نیز به این ایام دارند .

وی با توصیف اینکه تمام روزها متعلق به خداست اما خداوند متعال به برخی از روزها عنایت ویژه و خاص دارد و ایام ا... دهه فجر از این روزها است.

صدفی افزود : ایام دهه فجر تجدید میثاق با ولایت و رهبری است ، دهه میثاق با امام راحل (ره) ، شهداء و ایثارگران است ،گرامیداشت این ایام در جهت تکریم  و تجلیل از تمامی کسانی است که این روزها را آفریدند .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یادآور شد : دشمنان همواره در فکر طراحی توطئه علیه نظام ، انقلاب و ملت هستند و این ایام فرصتی جهت تجدید پیمان با آرمانهای امام و انقلاب است.

وی با اشاره به تمرکز  برنامه های دهه فجر در مرکز استان و مراکز شهرستان ها تصریح کرد : این برنامه ها نباید خاص و ویژه شهرستان ها باشد بلکه بایستی تمام بخشها و روستاها را در برگیرد متأسفانه کارهای فرهنگی خوب خاص مراکز شهرستانها و استان هاست و از بخش ها و روستاها غافل هستیم که باید سعی کنیم امسال اینگونه نباشد .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اهداف برنامه های تدوین شده ستاد دهه فجر در سالجاری به تشریح اصول و سیاست های حاکم بر برنامه های ستاد دهه فجر پرداخت که تبیین برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی ، تحکیم بخشیدن به ارکان نظام در جامعه ، امیدآفرینی در جامعه ، دشمن شناسی ، فراگیر بودن برنامه ها ، پرهیز از کشمکش های سیاسی و توجه ویژه به بخش ها و روستاها از جمله این اصول می باشد .

فرمانداریفرمانداری