کد خبر: 79978

بهار دارد تمام می‌شود و وقتش است لباس‌های گرم را جمع کنیم و لباس‌های بهاری‌مان را بیاوریم دم دست. قبل از این که بهاری‌ها را داخل کم بچپانید، بهتر است بدانید چطور لباس‌های زمستانی را نگه داریم.

چطور لباس‌های زمستانی را نگه داریم که درب و داغان نشوند؟

اول تمیز و مرتب کنید

قبل از این که لباس‌ها و چیزهای دیگر را جمع کنید، همه را تمیز کنید. چکمه‌ها را، حتی کف آن را، پاک کنید. لباس‌ها را بشویید و اگر لازم است خشک‌شویی کنید. برای کت‌ها و پالتوها مقوا یا طلق لای یقه بگذارید. با یک وسیله پرزگیر (رول چسبی یا ماهوت) پرزهای لباس‌های پشمی را بگیرید. جیب‌ها را بگردید که چیزی در آن نمانده باشد.

 

در جعبه بگذارید

بهترین جا برای نگهداری لباس‌ها یک جعبه سفت و شق و رق است. نه کیسه‌های بزرگ پلاستیکی، نه بقچه‌های پارچه‌ای. این طوری لباس‌ها مچاله نمی‌شوند.

 

در پلاستیک نگذارید

فکرش را هم نکنید که بخواهید کت‌تان را با همان پلاستیک خشک‌شویی انبار کنید. دور کیسه پلاستیکی را خط بکشید. باز هم جعبه‌اش بهتر است. اگر جک و جانور در محل انبار کردن‌تان ندارید (مثلا داخل خانه نگه‌شان می‌دارید) از جعبه‌های حصیری، چوبی، یا پارچه‌ای هم می‌توانید استفاده کنید.

 

یک جای خشک و سرد پیدا کنید

بهترین جا برای نگه داشتن لباس‌ها یک مکان خشک، سرد، تاریک و تمیز است. (حالا نروید لباس‌هایتان را بگذارید توی یخچال!)

 

نفتالین بگذارید

اگر لباس‌ها را به انباری منتقل می‌کنید و آن‌جا هم پاتوق حشرات موذی‌ست، نفتالین یا هرجور قرص ضدحشره دیگر را هم با لباس‌ها همراه کنید.

 

آویزان کنید

پالتو یا کت نمدی، پوست و خز طبیعی، پالتو و کت‌های پارچه‌ای، شلوارهای کتان و جین را آویزان کنید.

 

آویزان نکنید

بافتنی‌ها، پشمی‌ها، چرمی‌ها را آویزان نکنید.

 

چکمه‌ها را صاف نگه دارید

چکمه‌ها را اگر همین طوری ایستاده بگذارید، خم می‌شوند. برای این که صاف بایستند، یا داخل‌شان را با کاغذ مچاله پر کنید، یا برعکس از قسمت پنجه آویزان کنید. این ایده‌ها را ببینید.

چکمهچکمهچکمهچکمه