کد خبر: 80263

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری یک زمین خوار حرفه ای در شهر کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر/ دادخدا سالاری اظهار داشت: اعضائ این باند تاکنون بیش از دوهزار قطعه اراضی را به افراد مختلف به قیمت های گزافی  فروخته که غالب این اراضی دولتی می باشند.

دادستان کرمان ارزش زمین های دولتی که توسط این باند به فروش رسیده بیش از هفت صد میلیارد ریال اعلام کرد وافزود: رئیس این باند هم اکنون بازداشت و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

وی در تشریح جزئیات این خبر ادامه داد:پس از جمع آوری اخبار مشخص گردید یک باند با دایر کردن بنگاه معاملاتی املاک و یک دفتر و استخدام چندین نفر اقدام به شهرک سازی و نام گذاری یک شهرک و فروش قطعات این شهرک به بیش از دوهزار نفر نموده است.

وی گفت: برخورد با باند مذکور در دستور کار دادسرای عمومی و انقلاب کرمان قرار گرفت و مشخص گردید که این شهرک موهوم بر روی اراضی دولتی شکل گرفته است و بیش از دو سوم اراضی فروخته شده متعلق به دولت می باشد.

سالاری عنوان کرد:این باند برای فریب خریداران و جلب توجه افراد اقدام به چاپ بیع نامه و مهر برجسته و نقشه تفکیکی جعلی نموده و از این طریق به  طرف معامله القا می نمودند که املاک دارای اعتبار لازم می باشند .

این مقام قضائی بیان کرد:نکته قابل توجه و جالب این است که باند مذکور نقشه شهرک موهوم را که در آن در مانگاه ، مدرسه، فضای سبز ، سینما و سایر امکانات شهری لحاظ شده بود را جهت فریب به خریداران نشان تا از این طریق به آنان اطمینان داده که زمین های خریدار شده در بهترین موقعیت قراردارند .