کد خبر: 86226

رئیس کل دادگستری استان کرمان:

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه ساختمان دادگستری و زندان زرند از زلزله سال گذشته و زلزله امسال آسیب جدی دیده‌اند گفت: در ستاد بحران زلزله سال گذشته زرند با حضور نوبخت مصوب شد که ۸۰۰ میلیون تومان برای نوسازی این ساختمان تخصیص پیدا کند.

به گزارش کرمان خبر به نقل از تسنیم ، یدالله موحد شامگاه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی کشور برگزار شد اظهار‌ داشت: خوشبختانه بر اثر زلزله‌های راور و کوهبنان خسارتی به ساختمان‌های دادگستری در این دو شهرستان وارد نشده است.

وی با اشاره به اینکه اما ساختمان دادگستری و زندان زرند آسیب جدی دیده‌اند گفت: این ساختمان‌ها از زلزله سال گذشته زرند دچار آسیب شدند و زلزله امسال باعث تشدید آسیب‌دیدگی شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه ساختمان دادگستری در زرند محل مراجعه بالای مردم است و امروز اعلام خطر می‌کنیم افزود: باید کار بازسازی و مقاوم‌سازی این ساختمان به‌سرعت آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه مصوبه قبلی ستاد مدیریت بحران استان از زلزله سال گذشته زرند اجرایی نشد خاطر‌نشان کرد: در ستاد بحران زلزله سال گذشته زرند با حضور نوبخت مصوب شد که 800 میلیون تومان برای نوسازی این ساختمان اختصاص پیدا کند که هنوز به دست ما نرسیده است.

موحد با بیان اینکه زندان زرند نیز ساختمانی قدیمی دارد و از تراکم جمعیتی بالایی برخوردار است گفت: زلزله چالش‌های امنیتی را افزایش می‌دهد و نظم و امنیت در زندان را به هم می‌ریزد.

وی با اشاره به اینکه باید زندان جدیدی در زرند ساخته شود افزود: این زندان 400 زندانی دارد و اگر در صورت زلزله تخریب شده و زندانیان وارد شهر شوند چالش‌های زیادی ایجاد می‌شود.