کد خبر: 87315

استاندار ایلام ضمن اعلام بسته شدن محور ایلام-مهران و تعطیلی مدارس ایلام در شیفت صبح فردا گفت: به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی، زائران مستقر در مهران فعلا از ادامه مسیر صرف نظر کنند و تحت هیچ شرایطی به مسیر خود ادامه ندهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ نظام ملکشاهی، فرماندار مهران در خصوص طوفان امشب در ایلام گفت: در پی گردوخاک و طوفانی که ساعتی پیش در مهران به وقوع پیوست، مسیر ایلام به مهران بسته شده است.

فرماندار مهران گفت: سلامت زائران اربعین حسینی مستقر در مهران تامین و اسکان در وضعیت اضطرار مهیا است.

وی با قدردانی از حضور به موقع نیروهای امدادی سپاه در محل حادثه تصریح کرد: ‌زائرانی که در مسیر پل زائر تا پایانه مرزی درگیر طوفان بودند به اماکن امن منتقل شدند.

 

جراحت تعدادی از زائران در پی وقوع طوفان

عارفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام نیز گفت: در پی وقوع طوفان و وزش باد شدید در مرز بین‌المللی مهران تعدادی از زوار و اهالی بومی مهران دچار جراحت شده و در بیمارستان امام حسین این شهر تحت مداوا قرار گرفتند.

طوفان که حدود نیم‌ساعت طول کشید به موکب‌ها و ابنیه و تجهیزات مستقر در مرز از جمله قرارگاه رسانه‌ای صداوسیما خسارت وارد کرد. 

 

همچنین مسئولان نیروی انتظامی اعلام کردند زائران اربعین فعلا از حرکت به سمت مرز مهران خودداری کنند. 

هم‌اکنون با توجه به پیش بینی هواشناسی، در روز‌های آینده زائرین علاوه بر همراه داشتن لباس گرم از اتراق در مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری کنند.

در حال حاضر شرایط عادی است و تردد زوار در حال انجام است و البته نشست مدیریت بحران استان در استانداری در حال برگزاری است.

طوفان باسرعت ۷۵کیلومتر در مرز مهران/ زائران سمت مرزهای جنوبی بروند

شهریار حیدری، دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی همچنین با اشاره به توفان امروز در مرز مهران گفت: توفان با سرعت ۷۵ کیلومتر منطقه را درنوردید و باعث خسارت به موکب ها و قطع برق شده است.

 

وی ادامه داد: همه امکانات در سطح شهر و همه دستگاه ها برای کمک رسانی به زائران فعال شده‌اند و اسکان زائران فراهم شده است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی اضافه کرد: با توجه به اینکه توفان تا فردا عصر ادامه خواهد داشت و همچنین جمعیت موجود در مرز مهران بسیار زیاد است توصیه می شود زائران به سمت مرزهای جنوبی تغییر مسیر دهند.

در عین حال ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین نیز با اشاره به توفان مهران گفت: باد و باران شدید در مرز مهران مشکلاتی را ایجاد کرده و در حال حاضر امکان پذیرایی از زائران در  مرز مهران وجود ندارد.

زائران مستقر در مهران فعلا از ادامه مسیر صرف نظر کنند/ مدارس ایلام فردا تعطیل شد

قاسم سلیمانی‌دشتکی، استاندار ایلام در نشست ستاد بحران استان ایلام گفت: به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی زائران مستقر در مهران فعلا از ادامه مسیر صرف نظر کنند و تحت هیچ شرایطی به مسیر خود ادامه ندهند.

استاندار ایلام اظهار داشت:  کلیه مقاطع تحصیلی ایلام فردا «شیفت صبح» تعطیل و اقدامات وضعیت اضطرار در مهران به اجرا در آمده است.

وی با بیان اینکه  تمامی مساجد تکایا و مدارس شهر مهران به منظور رفاه حال زائران در شرایط طوفانی آماده پذیرش زوار هستند، گفت: زائرانی که در مسیر پل زائر تا پایانه مرزی درگیر طوفان بودند به اماکن امن منتقل شدند.

استاندار ایلام افزود: تمامی نیروهای امدادی و کمک رسان نیز در محل حضور دارند.

‌طوفان دیشب در مرز مهران یک کشته و ۱۵ زخمی برجا گذاشت

برخی رسانه‌ها به نقل از صیدنور علیمرادی، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دقایقی پیش نوشتند: طوفان  امشب یک کشته و 15 زخمی در مهران برجای گذاشته است.

منبع/فارس

انتهای پیام/