کد خبر: 87327

کوچه‌باغ‌های زیبای بافت در فصل پاییز از زیبایی خاصی برخوردار است و پاییز را در شهرستان بافت به نام فصل رنگ‌ها و گردو می‌شناسند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ در شهرستان بافت جاذبه‌های گردشگری وجود دارد که در فصل پاییز از زیبایی خاصی برخوردار است، یکی از جاذبه‌های فوق‌العاده زیبا و قابل‌ توجه طبیعت این شهرستان مناطقی از خبر، گوغر، طرنگ و روستاهای هدف گردشگری دامنه کوه‌شاه را شامل می‌شود.

کوچه‌باغ‌های زیبای بافت در فصل پاییز از زیبایی خاصی برای بازدید گردشگران برخوردار است و قدم زدن در عصرهای پاییزی در این کوچه‌ها از جمله یکی از کوچه‌ها که به کوچه آشتی‌کنان معروف است و به طول یک کیلومتر در امتداد بلوار ساحلی قرار دارد، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.

 

فصل برداشت محصول گردو در اوایل پاییز در شهرستان بافت از رونق خاصی برخوردار است و به همین منظور پاییز را در این شهرستان به نام فصل رنگ‌ها و گردو می‌شناسند.

شهرستان بافت به بام کویر ایران معروف است شهر مردمان دانشی و گردوهای کهن‌سال است که اگر به دنبال جای خیلی خاص و دیدنی برای پاییز گردی هستید دومین شهر مرتفع ایران را توصیه می‌کنیم.

 

اگر می‌خواهید طبیعت، قلعه تاریخی، آبشار، رودخانه، صنایع‌دستی زنان خانه‌دار و اقامت در اقامتگاه‌های بوم گردی را همراه بازندگی سنتی و آداب‌ورسوم یک روستا در 60 کیلومتری بافت را ببینید منطقه گردشگری خبر را از دست ندهید.

پارک ملی خبر یکی از مناطق حفاظت‌شده در ایران است که 149 هزار و 983 هکتار وسعت دارد، وجود ارتفاعات، دشت‌های متعدد و تنوع غنی جانوری و گیاهی که در خبر وجود دارد بی‌نظیر است، پارک ملی خبر در سال 1370 به‌عنوان منطقه گردشگری و فرهنگی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.

 

بافت رتبه نخست اقامتگاه‌های بوم‌گردی در کرمان را دارد

علی نجفی‌نژاد رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافت به خبرنگار فارس گفت: شهرستان بافت در حوزه اقامتگاه‌های بوم‌گردی رتبه اول استان را دارد.

وی بیان کرد: پوشش گیاهی بسیار بی‌نظیری مناطق چون گوغر و خبر در فصل پاییز زیبایی دوچندانی دارد و وجود غار جفریز با ارتفاع 3 هزار متر از سطح دریا و وجود جنگل‌ها و باغ‌های رنگارنگ، گردوهای کهن‌سال و تنوع گیاهی بسیار زیبای گوغر یکی از بهترین مناطق گردشگری و تصویربرداری در فصل پاییز از طبیعت است.

 

نجفی‌نژاد با اشاره به اینکه منطقه خبر در شهرستان بافت در مسیر گردشگران استان هرمزگان قرار دارد، عوان کرد: همه گردشگرانی که استان کرمان را مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند پارک ملی خبر یکی از مقاصد آنان است و در فصل پاییز یکی از بهترین و زیباترین جنگل‌ها هزار رنگ پاییزی را نباید از دست داد.

منبع/فارس

انتهای پیام/