کد خبر: 87351

جمعی از نمایندگان دفتر استفتائات رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید و همچنین مدیران آرامستان‌های کشور از نزدیک به بررسی دستگاه مکانیزه تطهیر متوفی در آرامستان بهشت رضا(ع) مشهد مقدس پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، در راستای دستیابی به اهداف سازمان آرامستان‌ها در خصوص هوشمندسازی و ارائه خدمات به شهروندان، جلسه بررسی شرعی و فقهی دستگاه مکانیزه تطهیر متوفی با حضور جمعی از نمایندگان دفتر استفتائات مقام معظم رهبری و دفاتر مراجع عظام تقلید و مدیران عامل آرامستان‌های بهشت زهرا(س) تهران و تبریز در آرامستان بهشت رضا(ع) مشهد مقدس برگزار شد.

در این بازدید که مدیران عامل آرامستان‌های تهران و تبریز نیز حضور داشتند، ضمن بازدید از آرامستان بهشت رضا(ع) با حضور در مزار شهدا و علمای مدفون با نثار گل و قرائت فاتحه یاد آنان را گرامی داشتند.

در این جلسه کاظمی معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد با اشاره به برخی حوادث طبیعی و غیر طبیعی به ویژه فاجعه منا و مسئولیت سنگین آرامستان‌ها در کنار فعالیت‌های روزانه و خدمات رسانی به شهروندان داغدار گفت: تنها، حضور و کمک‌های نیروهای داوطلب در قالب طرح طاهرین و کانون تطهیرکنندگان داوطلب باعث کاهش این بار سنگین در سازمان آرامستان‌ها شده است و البته این کافی نیست و با در نظر گرفتن شرایط فوق و نیز کاهش سختی کار تطهیرکنندگان با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد مقدس دستگاهی آماده شده و در چند مرحله مورد بازدید علما از قم قرار گرفته است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین فلاح زاده موسس و مدیر موسسه موضوع شناسی احکام فقهی با اشاره به خدماتی که آرامستان‌ها به شهروندان ارائه می‌دهند که عملی واجب کفائی است و حوادث طبیعی مانند فاجعه زلزله بم گفت: در عصر امروز می‌توان با استفاده از فناوری و تکنولوژی تا حدی که صدمه‌ای به مسائل شرعی نزند از دستگاه مکانیزه و تکنولوژی روز استفاده کرد.

وی افزود: در ساخت این دستگاه تطهیر اموات از طراحی تا رفع اشکالات نیز باید نظارت دقیق انجام شود تا اطمینان از رعایت موازین شرعی حاصل شود.

روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)

انتهای پیام/