کد خبر: 87372

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان قلعه گنج گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون شهروندان قلعه گنجی ۷۲ قبضه سلاح جنگی و شکاری غیر مجاز را به صورت داوطلبانه تحویل نهاد‌های امنیتی و انتظامی داده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛  سجاد افشار منش دادستان عمومی وانقلاب شهرستان قلعه گنج گفت: با فرهنگ سازی صورت گرفته ودر راستای میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار، مردم قلعه گنج با همکاری سران طوایف، معتمدین و روحانیون تعداد ۴۰ قبضه سلاح جنگی اعم از کلاشینکف و کلت کمری به همراه ۳۲ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز را به صورت خودجوش تحویل داده اند.

وی بیان داشت:افرادی که سلاح‌های خود را به صورت داوطلبانه تحویل مراجع انتظامی و امنیتی نموده اند از نهاد‌های تخفیف مقرر در قانون برخوردار شده و تحت پیگرد قضائی قرار نگرفته اند.

این مقام قضائی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین مواردی که منجر به افزایش خشونت می‌گردد، وجود سلاح‌های مختلف در منطقه است، تصریح کرد:با مطالعه پرونده‌های جناحی و حسب تجربه، بستر بسیاری از جرائم خشن استفاده از سلاح گرم وسرد می‌باشد، لذا ضرورت دارد افراد در راستای پیشگیری از وقوع جرم نسبت به تحویل سلاح‌های غیرمجاز اقدام نمایند.

وی مردم را مهمترین رکن در تامین امنیت دانست و گفت: درهمین راستا و به منظور بهره گیری از ظرفیت‌های مؤثر مردم به خصوص علماء و سران طوایف در کنترل و کاهش جرائم خشن و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار فی مابین دادگستری، استانداری، اداره کل اطلاعات و فرماندهی نیروی انتظامی و علماء و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان منعقد شده است.

دادستان قلعه گنج هدف از این گونه برنامه را دستیابی به جامعه‌ای امن و آرام با کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی دانست و از اقدامات و برنامه‌های ریاست کل دادگستری استان کرمان در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی تقدیر و تشکر نمود.

منبع/باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/