کد خبر: 87470

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان مطرح کرد

عدم مسئولیت‌پذیری، طلاق عاطفی، عدم آشنایی با نیازهای جنسی و اعتیاد ازعلل اصلی طلاق هستند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی در خانواده‌های ما نداشتن مهارت زندگی است، افزود: بعضی از زوج‌های جوان حتی مهارت کلامی در زندگی مشترک ندارند که بخواهند ارتباط عاطفی مناسبی با همسر خود برقرار کنند.

فاطمه‌السادات حسینی با بیان اینکه بسیاری از طلاق‌های امروز بر اثر نداشتن مهارت زندگی است، گفت: وقوع طلاق توافقی هم از همین موضوع نشات گرفته است.

آنطور که تسنیم نوشته وی در جلسه ستاد ساماندهی آموزش و مشاوره خانواده با تبریک آغاز ماه ربیع‌الاول ادامه داد: ایجاد شادی و نشاط در جامعه اسلامی یک امر اجتناب ناپذیر است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با بیان اینکه کانون خانواده باید سراسر شور و نشاط و عشق باشد، گفت: تحکیم بنیان خانواده همیشه در دستور کار برنامه‌های اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری بوده است.

حسینی با اشاره به اینکه مهارت‌های زندگی باید از آموزش و پرورش آغاز شود گفت: آگاه‌سازی جامعه از دوران دانش‌آموزی و از پایه دهم را مدنظر و در برنامه داریم.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان زیاد به بحث مهارت زندگی اهمیت نمی‌دهند که باید این مساله آسیب‌شناسی شود، عنوان کرد: در این صورت می‌توانیم از برگزاری دوره‌های آموزشی نتیجه مفیدتری را بگیریم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه برای تکمیل آموزش‌های مهارت زندگی باید خانواده‌ها را هم درگیر کرد، افزود: باید دوره‌های آموزشی برای اولیا و معلمان هم برگزار شود.

حسینی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید آمار دقیق تعداد دانش‌آموزان به تفکیک جنسیت و مقطع تحصیلی، تعداد معلمان و تعداد اولیاء را در اختیار ما قرار دهد، عنوان کرد: با داشتن آمارهای دقیق می‌توان در این کمیته برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشیم.


منبع/کرمان نو

انتهای پیام/