کد خبر: 87600

استاندار کرمان:

استاندار کرمان گفت: امنیت و تسهیلات لازم برای گردشگران در این استان از هر حیث آماده است و اطمینان خاطر را به گردشگران خارجی می دهیم که با آرامش سفر راحت و خوبی را در بازدید از جاذبه های گردشگری منطقه خواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛محمد جواد فدائی شامگاه دوشنبه در نشست مشترک با مدیران گردشگری ۱۲ کشور جهان افزود: حدود ۷۰۰ اثر استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و هفت اثر نیز ثبت جهانی شده است که از این حیث در کشور رتبه برتر هستیم.

وی با اشاره به نظرات مدیران گردشگری خارجی در حوزه صدور ویزا، تبلیغات، امکانات هتل، اقامتگاه و … ادامه داد: برخی از نظرات جنبه ملی دارد که با مسوولان کشوری در میان می گذاریم و در مورد نکات مربوط به استان تلاش می کنیم آنها را رفع کنیم.

استاندار کرمان تاکید کرد: حمایت و توسعه صنعت گردشگری در استان در اولویت قرار دارد و نقطه نظرات مدیران تورهای گردشگری خارجی می تواند به ما در رسیدن به اهدافمان کمک کند.

وی گفت: برخی از مشکلات ما در حوزه گردشگری زمانی حل خواهد شد که به توسعه گردشگری و تقاضا برای بازدید گردشگران از جاذبه های گردشگری استان اطمینان داشته باشیم.

فدائی تاکید کرد: حضور گردشگران خارجی نیز فرصت بی نظیری است که می تواند به توسعه گردشگری کمک شایانی کند و با تبلیغات می توانیم گردشگران را برای حضور در استان ترغیب کنیم.

به گزارش ایرنا این نشست با حضور فعالان گردشگری و مدیران تورهای گردشگری از ۱۲ کشور دنیا و جمعی از مسوولان استان در هتل پارس کرمان برگزار شد.

۳۲ نفر از فعالان گردشگری و مدیران تورهای گردشگری از ۱۲ کشور برزیل، مکزیک، پرتغال، کاستاریکا، بلژیک، هلند، اسپانیا، اتریش، آلمان، فرانسه، روسیه، ترکیه با هدف آشنایی با زیبایی های ایران تحت عنوان تور آشنایی از جمعه دوم آذر وارد کشور شدند و پس از حضور در شهرهای قم، نطنز، نائین، یزد و رفسنجان شب گذشته به کرمان سفر کردند.
انتهای پیام/