کد خبر: 87745

در آستانه برگزاری کنگره شهدای کرمان؛

در آستانه برگزاری کنگره شهدای استان و به منظور گرامیداشت یاد و نام ۶۵۰۰ شهید استان کرمان، بوستان ابوالفضل کرمان واقع در ابتدای جاده سعیدی افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان اظهار داشت: زمین بوستان ابوالفضل شهر کرمان سال‌ها قبل از سوی عطا احمدی از خیران کرمانی برای ایجاد فضای سبز در ابتدای جاده سعیدی در اختیار گذاشته شد و یکسری اقدامات نیز در آن انجام شد.

وی ادامه داد: بخشداری مرکزی کرمان به کمک شهرداری، طرح و نقشه این بوستان را اجرایی می‌کنند و آب مورد نیاز نیز از طریق آب‌های زیرسطحی توسط شهرداری تامین می‌شود.

موسوی با اشاره به برگزاری کنگره ۶۵۰۰ شهید استان کرمان در اسفندماه امسال عنوان کرد: در آستانه برگزاری این کنگره، شش هزار و ۵۰۰ اصله درخت به یاد شهدای استان در بوستان ابوالفضل کرمان غرس خواهد شد.

وی ادامه داد: اداره کل منابع طبیعی استان نیز نهال‌های مورد نیاز را تامین کرده و کاشت آنها با توجه به اینکه گونه‌های مقاوم و سازگار با آب و هوای استان هستند، تا ابتدای بهمن ماه انجام می‌گیرد.

علی بابایی فرماندار کرمان نیز اظهار داشت: این بوستان با توجه به اینکه در ورودی شهر کرمان واقع شده است، وضعیت مطلوبی را به شهر و منطقه می‌بخشد.

وی تصریح کرد: آب مورد نیاز برای این بوستان روزانه ۳۰ مترمکعب، معادل نیم لیتر در ثانیه است که از طریق آب‌های زیرسطحی تامین و آبیاری درختان به شکل قطره‌ای انجام می‌شود

انتهای پیام/