کد خبر: 87771

مدیر‌کل حج و زیارت استان کرمان با اشاره به اینکه تمام مابه‌التفاوت ویزای اربعین زائران کرمانی پرداخت شده است گفت: مابه‌التفاوت پرداختی تمام زائرانی که مبالغی بیشتر از ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان را در سامانه سماح پرداخت کرده بودند به حساب آنها واریز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ محمود عرب‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، با اشاره به اینکه تعدادی از زائرانی که در روزهای نخست صدور ویزای اربعین اقدام کردند، مبلغ بیشتر پرداخت کرده بودند اظهار داشت: این تفاوت قیمت ویزا به‌دلیل تغییرات نرخ ارزی بود که با تثبیت قیمت ویزا مبلغ صدور ویزای عراق در مرحله بعد کاهش یافت.

مدیر‌کل حج و زیارت استان کرمان بیان کرد: طبق وعده‌ای که داده شد مابه‌التفاوت پرداختی زائرانی که در روزهای نخستین ثبت‌نام اربعین حسینی مبالغی بیشتر از 234 هزار و 875 تومان را در سامانه سماح پرداخت کرده بودند به حساب آن‌ها واریز شد.

وی با تاکید بر اینکه تمام زائران کرمانی مابه‌التفاوت ویزای اربعین خود را دریافت کردند گفت: چند مورد شکایت زائران در این زمینه را داشتیم که اشکال از دفاتر زیارتی بود و پول به حساب شماره کارت دفتر واریز شده بود و با پیگیری به حساب زائران واریز شد.

عرب‌نژاد با بیان اینکه زائران با مراجعه به بانک ملی و ارائه کارت ملی خود می‌توانستند این موضوع را پیگیری کنند افزود: در حال حاضر هیچ مراجعه کننده‌ای در این رابطه به سازمان حج و زیارت استان کرمان نداریم.

وی با اشاره به اینکه آسیب‌شناسی سفر اربعین در همه ابعاد ضرورت دارد تصریح کرد: از الان باید برنامه‌ریزی برای برطرف کردن مشکلات و موانع برای سال آینده انجام شود و رسانه‌ها نقش مهمی در اطلاع‌رسانی خدمات به زائران اربعین برعهده دارند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان خاطرنشان کرد: امسال به‌دلیل مشکلات ارزی که در کشور ایجاد شد چالش‌هایی در تعیین مبلغ ویزا و صدور ویزا داشتیم که زائران هم درگیر شدند و امیدواریم برای سال آینده برطرف شود.

انتهای پیام/