کد خبر: 87839

مرکز بهداشت شهرستان کرمان خبر داد:

با دستور مقام قضائی انبار مخفی یکی از رستوران های شهرستان کرمان کشف و پلمپ شد. گویا رستوران باغ شاهزاده به علت رعایت نکردن نکات بهداشتی بسته شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ هنوز چند روزی از بازدید محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از باغ شاهزاده کرمان نگذشته که بازرسان بهداشت محیط شهرستان کرمان خبر از کشف انبار مخفی یکی از رستوران‌ها که در آن مقدار زیادی مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و در شرایط نامناسب نگهداری می‌شد، داده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز بهداشت شهرستان کرمان، طی بررسی‌های نامحسوس به عمل آمده از سوی بازرسان بهداشت محیط این مرکز، انبار مخفی یکی از رستوران‌های شهرستان کشف و مقدار ۱۵۲ کیلوگرم انواع گوشت تاریخ مصرف گذشته به علاوه ۳۰ کیلوگرم مواد غذایی پخته‌شده با شرایط نگهداری نامناسب کشف شد. گفتنی است اقلام یادشده با هماهنگی مسوولان دامپزشکی، تعزیرات، دادستانی و تحت نظارت مستقیم بازرسان بهداشت محیط شهرستان کرمان معدوم و واحد صنفی متخلف بلافاصله با دستور مقام قضایی تا اطلاع ثانوی پلمپ شد. با توجه به اسنادی که کرمان‌نو به دست آورده، انبار پلمپ‌شده مربوط به  رستوران‌ باغ شاهزاده ماهان بوده است. این در حالی است که باغ شاهزاده ماهان کرمان در سال ۱۳۹۰ به عنوان سیزدهمین اثر ایرانی در فهرست میراث جهانی یونسکو و در نقشه گردشگری این سازمان به ثبت رسیده و حفظ و نگهداری آن به عنوان یک منطقه گردشگرپذیر که مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است بسیار بااهمیت تلقی شده و در اولویت کاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قرار گرفته است.

به گزارش کرمان نو، در صورتجلسه تخلفات صورت‌گرفته این واحد صنفی نیز ضمن درخواست پلمپ انبار، برخی نواقص مشاهده‌شده در محل این گونه اعلام شده است: عدم رعایت کلیه موارد نظافت در محل پخت و پز، وجود مواد غذایی پخته‌شده از وعده‌های قبل و نگهداری آنها در شرایط نامناسب، وجود حشراتی مانند سوسک در محل پخت و پز، وجود مواد خام پروتئینی غیرقابل مصرف و فاقد مجوز.


انتهای پیام/